Туреччина спонукає США боротися з РПК

Туреччина закликає США брати участь у боротьбі з курдськими сепаратистами.

Президент Туреччини Абдуллах Гюль закликав США активніше брати участь у боротьбі з сепаратистською Робочою партією Курдистану (РПК), табори якої розташовані в Північному Іраку.

"У США є своя частка відповідальності в боротьбі з терористичною РПК," - сказав турецький лідер, коментуючи журналістам підсумки переговорів прем'єра Тайіпа Ердогана, що відбулися напередодні у Вашингтоні, з президентом США Джорджем Бушем, на яких обговорювалися питання спільної боротьби з тероризмом.

Абдуллах Гюль
РБК-Україна
Гюль заявляє, що США мають свою частку відповідальності в боротьбі з РПК
Гюль підкреслив, що Туреччина не виношує планів окупації Іраку у випадку, якщо на півночі цієї країни буде проведена військова операція проти курдських бойовиків.

"Наша мета - ліквідація терористичної РПК. Ми поважаємо територіальну цілісність і стабільність Іраку. РПК несе загрозу не тільки Туреччини, але і стабільності в Іраку," - сказав турецький президент у вівторок в аеропорту Анкари перед вильотом з офіційним візитом до Азербайджану.

На зустрічі з Ердоганом у Вашингтоні Буш заявив, що США визнають РПК як терористичну організацію і вважають "спільним ворогом Туреччини, США та Іраку".

За підсумками переговорів в американській столиці ухвалене рішення про обмін розвідувальною інформацією між спецслужбами Туреччини та США, що стосується діяльності РПК, а також про створення механізму військової співпраці між Туреччиною, США й Іраком.

Ердоган, коментуючи підсумки переговорів з президентом США, сказав журналістам, що "процес проведення операції вже почато".

"Хочу ще раз підкреслити, що ми вже ухвалили рішення на проведення операції," - помітив він, додавши, що генштаб сам визначить, якими будуть її характер і методи.

Офіційна Анкара раніше неодноразово заявляла, що в будь-який момент може вторгнутися на спільну територію, де, за даними військових, зосереджено близько 3,5 тисяч бойовиків РПК.

Парламент Туреччини у середині жовтня надав уряду країни мандат на проведення транскордонної операції.

На південному сході Туреччини дислоковане 100-тисячне армійське угрупування, яке проводить операції в регіоні проти сепаратистів.

Конфлікт з РПК, яка з 1984 року збройним шляхом домагається автономії для курдів на частини турецької території, призвів до загибелі близько 40 тисячі чоловік. Власті Туреччини категорично відмовляються вести діалог із сепаратистами, і мають намір покінчити з РПК силою.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: