Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Туреччина та Нідерланди помирились після майже півторарічного розриву дипзв'язків

Країни відновлять роботу посольств.

Туреччина та Нідерланди дійшли згоди щодо нормалізації двосторонніх відносин. Про це у п'ятницю, 20 липня, заявив міністр закордонних справ Туреччини.

Рішення було досягнуто під час телефонної розмови між очільниками міністерств закордонних справ обох країн – Мевлютом Чавушоглу та Стефом Блоком.

"Під час телефонної розмови міністри погодились нормалізувати дипломатичні відносини між Нідерландами та Туреччиною. У зв'язку з цим, міністри погодились поновити роботу послів у Анкарі та у Гаазі найближчим часом", - йдеться у заяві Туреччини.

Водночас на сайті уряду Нідерландів повідомляється, що зустріч міністрів закордонних справ двох країн відбулась на полях саміту НАТО 11 липня, після чого голова МЗС Нідерландів направив турецькому колезі листа, а згодом Чавушоглу - перетелефонував Блоку. Окрім повернення послів, сторони домовились про офіційний візит голландського міністра до Туреччини у другій половині 2018 року.

Нагадаємо, 11 березня 2017 року Нідерланди відмовили у в'їзді главі МЗС Туреччини, який хотів провести в Нідерландах агітаційну кампанію щодо турецького референдуму про конституційну реформу. Того ж дня, Ердоган заявив, що вважає керівництво Нідерландів "фашистами та послідовниками фашистів".

МЗС Туреччини оголосило небажаним повернення у країну посла Нідерландів після відпустки. Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте прокоментував заяви Ердогана про "фашистів" в Нідерландах, назвавши їх "безглуздими коментарями".

ВідеоТуреччина призупиняє дипломатичні стосунки із Нідерландами

Вибір редакції