Туреччина та Росія відновлять переговори щодо "Турецького потоку"

Проект "Турецький потік" вже підготовлений російською стороною до практичної реалізації.

На зустрічі між главою Міністерства енергетики РФ Олександром Новаком і віце-прем'єром Туреччини Мехметом Шимшекаовим буде обговорюватися проект газопроводу "Турецький потік".

Про це повідомив віце-прем'єр Росії Аркадій Дворкович, передає Інтерфакс.

"Турецька сторона підтвердила готовність до відновлення діалогу на цю тему. Міністр енергетики РФ сьогодні проведе консультації з цього питання", - сказав російський віце-прем'єр.

Як повідомляє агентство, проект "Турецький потік" вже підготовлений російською стороною до практичної реалізації: у РФ повністю готова інфраструктура для поставок газу в чорноморську магістраль, закуплені труби для морської частини, укладені контракти на будівництво морської магістралі.

Проект міжурядової угоди російська сторона направила Анкарі ще до політичного загострення. За останні роки уточнилася конфігурація проекту: з чотирьох ниток по 900 км кожна він скоротився до двох: для турецького ринку та півдня Європи. Від кордону з Туреччиною магістраль, як очікується, продовжить проект ITGI Poseidon - через Грецію і Іонічне море на південь Італії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Російська Федерація припиняє будівництво "Турецького потоку", оскільки він підпадає під закон про заходи проти Туреччини.

Чиновник пояснив, що проект, як і всі інші, в яких Росія співпрацює з Туреччиною, підпадає під дію російського закону про спеціальні економічні заходи, які є правовою основою для прийняття Кремлем обмежувальних заходів стосовно Туреччини.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: