Туреччина та Вірменія відновлюють дипломатичні відносини

Політичні консультації будуть завершені протягом шести тижнів, слідом за цим будуть підписані два протоколи.

На переговорах за посередництва Швейцарії Туреччина і Вірменія досягли домовленості про початок внутрішніх політичних консультацій, які дадуть змогу вже через шість тижнів підписати два протоколи про взаємні відносини.

"Політичні консультації будуть завершені протягом шести тижнів, слідом за цим будуть підписані два протоколи, які передадуть на затвердження парламентів двох країн", - сказано в повідомленні турецького МЗС.

На думку дипломатів, обидва протоколи (про встановлення дипломатичних відносин та розвитку двосторонніх відносин), створюють основу для нормалізації двосторонніх відносин.

Нагадаємо, кордон між Туреччиною і Вірменією закрито з 1993 року. Дипломатичні відносини між країнами відсутні.

Туреччина висуває ряд передумов для налагодження двосторонніх зв'язків, зокрема, відмову Вірменії від політики міжнародного визнання геноциду вірмен і врегулювання карабахського конфлікту.

У Єревані, зі свого боку, заявляють про готовність до встановлення дипломатичних відносин з Туреччиною без попередніх умов.

Як повідомлялося, у червні міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу заявив, що період холодної війни у відносинах Туреччини і Вірменії завершився.

Читайте також:

Вірменія та Туреччина створять комісію з геноциду вірмен

Вірменія та Туреччина помирилися завдяки Швейцарії

Туреччина оголосила про завершення холодної війни з Вірменією

Росія і Вірменія створять єдину систему ППО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: