Туреччина відкликала посла із Стокгольма через визнання Швецією геноциду вірмен

В Анкарі вважають, що рішення шведського парламенту було прийняте на догоду ряду внутрішньополітичних інтересів.

Туреччина вирішила відкликати для консультацій посла із Стокгольма і скасувати запланований на 17 березня візит прем'єр-міністра Тайїпа Ердогана до Швеції у відповідь на ухвалення 11 березня парламентом цієї країни резолюції з визнанням геноциду вірмен в Османській імперії, говориться в заяві турецького уряду, розміщеному на його сайті.

"Ми рішуче засуджуємо рішення, прийняте в парламенті Швеції. Наш народ і уряд відкидають це рішення, позбавлене основи і повне великих помилок", - наголошується в документі.

В Анкарі, як мовиться в заяві, вважають, що рішення шведського парламенту було прийняте на догоду ряду внутрішньополітичних інтересів і "не личить відносинам між Туреччиною і Швецією і близьким зв'язкам і дружбі між народами двох країн".

Раніше Туреччина досить різко відреагувала на прийняття 4 березня Комітетом з міжнародних справ палати представників Конгресу США резолюції про визнання геноциду вірмен і відкликало для консультацій посла у Вашингтоні.

Туреччина традиційно відкидає звинувачення в масовому знищенні близько 1,5 мільйона вірменів у роки Першої світової війни і вкрай болісно реагує на критику з боку Заходу в цьому питанні.

Анкара неодноразово попереджала, що прийняття резолюції завдасть шкоди зусиллям з нормалізації турецько-вірменських відносин після підписання в жовтні минулого року у Швейцарії главами МЗС Туреччини та Вірменії протоколів про встановлення дипломатичних відносин та розвитку двосторонніх зв'язків.

Між Туреччиною і Вірменією відсутні дипломатичні відносини, кордон між двома країнами закритий з 1993 року за ініціативою Анкари. Складні відносини між двома країнами викликані рядом обставин, пов'язаних, зокрема, з позицією Туреччини в питанні врегулювання карабаської проблеми та гострої реакцією на процес міжнародного визнання геноциду вірмен.

Факт геноциду вірменського народу визнаний багатьма державами. Першим це в 1965 році зробив Уругвай, прикладом якого пішли Росія, Франція, Італія, Німеччина, Голландія, Бельгія, Польща, Литва, Словаччина, Швеція, Швейцарія, Греція, Кіпр, Ліван, Канада, Венесуела, Аргентина, 42 штати США. Геноцид вірмен визнали також Ватикан, Європейський парламент, Всесвітня рада церков.

Читайте також:

Шведський парламент визнав факт геноциду вірмен

Туреччина відкликала посла в США через визнання Конгресом геноциду вірмен

Комітет Палати представників США визнав геноцид вірмен

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: