Туреччина відкликала посла в США через визнання Конгресом геноциду вірмен

Відносини між Туреччиною і США на межі скандалу через рішення палати представників Конгресу по резолюції про "геноцид вірмен".

Туреччина у п'ятницю, 5 березня, відкликала для консультацій свого посла у Вашингтоні Намика Тана через прийняття комітетом з закордонних справах у палаті представників Конгресу США резолюції про "геноцид вірмен". Відповідну заяву поширила канцелярія прем'єр-міністра республіки.

У документі йдеться, що уряд засуджує рішення палати представників Конгресу, яке "звинувачує турецьку націю у тому, чого вона не здійснювала". "Прихильники цієї резолюції продемонстрували безпідставний, неправильний і політично зумовлений підхід, не врахувавши історичних фактів і розходження у поглядах на цю проблему істориків. Ми засуджуємо це рішення", - зазначила канцелярія прем'єра.

У заяві наголошується, що прийнята комітетом з закордонних справ, незважаючи на всі застереження, резолюція здатна зашкодити відносинам, що склалися між державами. "Ми серйозно стурбовані тим, що можуть погіршитися відносини Туреччини і США і виявляться марними зусилля з нормалізації відносин між Туреччиною і Вірменією. Крім того, на жаль, ці рішення, здатні негативно вплинути на широкий спільний порядок денний з США, свідчить про нестачі стратегічного мислення", - впевнена турецька влада.

Геноцид вірмен є першим геноцидом ХХ віку. Туреччина традиційно відкидає обвинувачення в масовому знищенні близько півтора мільйона вірмен в роки Першої світової війни і надто хворобливо реагує на критику з боку Заходу у питанні вірменського геноциду.

Факт Геноциду вірмен визнаний багатьма країнами, зокрема, Литвою, Уругваєм, Росією, Францією, нижньою палатою парламенту Італії, більшістю штатів США. Парламентами Греції, Кіпру, Аргентини, Бельгії, Уельса, Національною Радою Швейцарії, Палатою общин парламенту Канади і сеймом Польщі.

Як повідомлялося, Комітет у міжнародних справах Палати представників Конгресу США в четвер, 4 березня, схвалила резолюцію, в якій дії Османської імперії проти вірмен на початку 20-го століття визнаються геноцидом.

Читайте також:

Комітет Палати представників США визнав геноцид вірмен

Туреччина пригрозила США погіршенням відносин у разі визнання геноциду вірменів

Вірменія ратифікувала угоди про створення Колективних сил ОДКБ

Акція опозиції в Єревані переросла у сутички з поліцією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: