Туреччина відкликає посла зі США

У відповідь на ухвалення резолюції з визнанням факту геноциду вірмен в Османській імперії, Туреччина відкликає посла зі США.

Абдуллах Гюль
Архів
Абдуллах Гюль погодився, що ухвалення резолюції може погіршити американо-турецькі відносини.
У відповідь на ухвалення комітетом у міжнародних справах палати представників конгресу США резолюції з визнанням факту геноциду вірмен в Османській імперії, Туреччина в четвер оголосила про відкликання свого посла у Вашингтоні, передає телекомпанія NTV.

Коментуючи це повідомлення, офіційний представник турецького МЗС Льовент Більман сказав, що посол в США Набі Шенсой відкликається "для консультацій". 

Телеканал також повідомив, що головком ВМС Туреччини відмінив свій раніше запланований візит до США. 

В середу комітет у закордонних справах палати представників конгресу США проігнорував заперечення президента США Джорджа Буша і затвердив резолюцію із закликом відобразити в зовнішній політиці США факт геноциду проти вірмен з боку турецької Османської імперії . 

Резолюція була затверджена при 27 голосах "за" і 21 "проти". У свою чергу, президент Буш висловив припущення, що ухвалення резолюції може погіршити американо-турецькі відносини. Таку ж думку висловив і президент Туреччини Абдуллах Гюль.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: