Туреччина висунула Ізраїлю ультиматум

Туреччина висунула Ізраїлю вимогу протягом 24 годин звільнити всіх заарештованих, які були пасажирами суден "флотилії світу".

Туреччина дала Ізраїлю 24 години для звільнення всіх заарештованих, які були пасажирами суден "флотилії світу". 31 травня в Середземному морі сталася сутичка між караваном суден та ізраїльським десантом. В результаті загинули не менше 10 людей, близько 500 осіб були затримані.

"Ми сказали американському керівництву, що даємо 24 години на те, щоб Ізраїль звільнив всіх заарештованих. Якщо цього не буде зроблено, ми повністю переглянемо наші відносини", - заявив глава МЗС Туреччини Ахмет Давутоглу після повернення з США.

За його словами, до теперішнього часу 210 турецьких громадян повернулися на батьківщину. Ще двоє залишаються в Ізраїлі у важкому стані і будуть проходити лікування там під наглядом турецьких лікарів. Вивіз решти громадян триває. Він при цьому уточнив, що Туреччина транспортує також і іноземців, які брали участь в ініціативі гуманітарного конвою.

Щодо інформації про повернення на батьківщину сімей ізраїльських дипломатів у Туреччині, Давутоглу вказав, що забезпечення їх безпеки - справа честі. "Не треба хвилюватися. Безпека дипломатів, їх сімей та представників іудейської громади означає і наше щастя. Ми не допустимо розколу", - сказав він. Міністр також заявив, що очікує від громадян Туреччини такої ж гостинності і до ізраїльських туристів, яка проявляється до всіх інших гостей.

Так звана "флотилія світу" з шести малотоннажних судів була сформована за ініціативою однієї з турецьких неурядових організацій з метою прориву блокади ізраїльтянами Сектора Газа і доставки гуманітарної допомоги жителям цієї анклави. На борту перебувало до 600 правозахисників і активістів неурядових організацій.

31 травня кораблі, що знаходилися у відкритому морі поблизу узбережжя Сектора Газа були зупинені кораблями ВМФ Ізраїлю з вимогою взяти курс на ізраїльський порт для перевірки вантажу. Після відмови виконати дану вимогу ізраїльський спецназ висадився на судна, використовуючи вогнепальну зброю та спецзасоби. У результаті, за різними даними, загинули понад 10 осіб, близько 50 отримали поранення. Ізраїльська влада повідомила про затримання 480 осіб, які були пасажирами судів "флотилії світу".

Читайте також:

Нікарагуа призупинила дипвідносини з Ізраїлем

Ізраїль евакуює з Туреччини сім'ї своїх дипломатів

Ізраїль вишле усіх затриманих активістів "Флотилії свободи" протягом 48 годин

Туреччина вимагає притягнути Ізраїль до відповідальності через суд

ВідеоІзраїль депортує учасників прориву блокади Гази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: