Туреччина висунула умови Іраку

Прем'єр Туреччини в п'ятницю висунув Іракові дві умови, за яких офіційна Анкара не піде на вторгнення до Північного Іраку.

Прем'єр Туреччини Таїп Ердоган у п'ятницю висунув Іракові дві умови , за яких офіційна Анкара не піде на проведення транскордонної операції в Північному Іраку проти курдських бойовиків.

”Ми вже почали процес (підготовки до операції). Зупинити Туреччину можуть очищення Північного Іраку від таборів терористичної Робітничої партії Курдистану (РПК) і видача Туреччині її ватажків", - сказав голова турецького уряду журналістам.

Ердоган привітав заяву голови МЗС Іраку Хошияра Зебарі, в якому той зажадав від бойовиків РПК залишити територію його країни, проте назвав його "спізнілим".

У середу парламент Туреччини проголосував за надання урядові країни повноважень на проведення військових операцій у Північному Іраку терміном на один рік для проведення операцій проти бойовиків сепаратистської Робітничої партії Курдистану (РПК).

”План дій" у зв'язку з ухваленим парламентом рішенням буде обговорено на майбутньому засіданні Ради національної безпеки Туреччини 24 жовтня.

За повідомленнями турецьких ЗМІ, дислоковане в прикордонних з Іраком районах велике угрупування збройних сил Туреччини приведено в стан підвищеної готовності.

Уздовж кордону спостерігається підвищена військова активність, зокрема, нарощується перекидання сухопутних і бронетанкових підрозділів. Пересування конвоїв здійснюється у супроводі гелікоптерів, передають інформагенції Dogan і газета "Мілліет".

Паралельно нарощуванню угрупувань військ на кордоні армійські підрозділи, за даними турецьких ЗМІ, продовжують операцію в трикутнику провінцій Ширнак, Хаккярі і Сиїрт.

Аналітики, проте, вважають малоймовірним вторгнення турецької армії до Північного Іраку просто зараз.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: