Туреччина: ЄС підтримує терористів

Турецький генштаб обвинуватив низку країн ЄС у підтримці курдських сепаратистів

Командування збройних сил Туреччини звинуватило низку країн Європейського союзу, куди Анкара домагається інтеграції в якості повноправного члена, у підтримці сепаратистської Робочої партії Курдистану (РПК), повідомляє у вівторок телекомпанія NTV.

"Позиція та дії низки країн ЄС, серед яких наші союзники (по НАТО), сприяють пошуку терористичною організацією (РПК) нових місць для її діяльності," - цитує телеканал першого заступника начальника турецького генштабу, армійського генерала Ергіна Сайгуна.

Він виступив на конференції в Анкарі, присвяченій протидії РПК.

На думку воєначальника, ЄС останнім часом зробив "кроки, що обнадіюють в питанні протистояння РПК".

"У той же час, представники та прихильники РПК проводять у Європарламенті, а також у законодавчих зборах Франції та Великобританії пропагандистські конференції," - додав генерал Сайгун.

"Надання підтримки сепаратистам, зокрема у проведенні подібних заходів, рівнозначне розділенню відповідальності з терористами за завданий Туреччині матеріальний збиток і загибель людей у її боротьбі з тероризмом," - відзначив він.

Перший заступник начальника турецького генштабу закликав країни ЄС до активних і спільних дій по протидії РПК, зокрема в таких питаннях, як контрабанда наркотиків і людей у Європі.

Туреччина категорично відмовляється вступати в діалог із РПК, яка майже чверть століття домагається автономії для курдів на частини її території. Цей конфлікт призвів до загибелі більше 40 тисяч людей.

Турецький парламент у середині жовтня надав уряду країни мандат на проведення транскордонної армійської операції у Північному Іраку, де, за даними військових, зосереджено близько 3,5 тисяч бойовиків РПК.

На кордоні з Іраком дислоковано майже 100-тисячне угрупування турецьких військ, яке проводить операції у прикордонних районах проти озброєних загонів курдів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: