Туреччина зайняла бік Ірану в ядерному питанні

Турецький прем’єр-міністр вважає чутками інформацію про військову ядерну програму Тегерана та назвав Махмуда Ахмадінежада пацифістом. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Іран несподівано отримав союзника у питанні ядерної програми в образі Туреччини, пише світова преса.

Іран затягує з схваленням угоди щодо дозбагачення свого урану за кордоном і може просто закупити необхідне паливо за кордоном, вважають експерти.

Спочатку планувалося більшу частину низькозбагаченого урану вивезти з Ірану до Росії для переробки в паливо для медичного реактора в Тегерані, але в офіційних іранських ЗМІ наводять суперечливі висловлювання щодо цієї угоди.

Тегеран повинен був дати відповідь ще кілька днів тому, але відсунув термін ухвалення рішення.

Глава зовнішньополітичного відомства країни Манучехр Моттакі заявив, що Іран може або відправити частину низькозбагаченого урану за кордон для подальшої переробки, або просто закупити необхідне паливо на світовому ринку.

У той же час міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер закликав Тегеран до підписання угоди, зазначивши, що це, мабуть, єдиний спосіб уникнути неминучого в іншому випадку ізраїльського удару по ядерних об'єктах Ірану.

У цьому контексті відбувається візит до Ірану прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Ердогана, який назвав "чутками" підозри в існуванні іранської військової ядерної програми і охарактеризував іранського президента Махмуда Ахмадінежада як пацифіста.

Новий курс Туреччини, відзначають ЗМІ, може стати великою проблемою для НАТО: Іран знайшов авторитетного адвоката, готового захистити його в образі Туреччина.

Напередодні візиту до Тегерана Ердоган дав інтерв'ю, в якому звинуватив Захід в "неправильному і несправедливому" ставленні до Ірану. Крім того, Ердоган засудив Ізраїль за повідомлення про можливий військовий удар по країні.

Ще кілька місяців тому Ізраїль був стратегічним партнером Туреччини. Формально він залишається таким і зараз, проте двосторонні відносини продовжують погіршуватися.

Нагадаємо, 25 жовтня до Тегерана прибули четверо інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), щоб провести перевірку другого іранського заводу по збагаченню урану.

Читайте також:

Інспектори МАГАТЕ прибули в Іран

Іран вважає атомну бомбу гріхом

Туреччина відмовиться від участі в ЄС

Іран має все для повного ядерного циклу

ВідеоТуреччина зайняла бік Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: