Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Туреччина закидала бомбами північний Ірак

Бомбардування Курдистану з повітря тривало близько години.

Військово-повітряні сили Туреччини завдали авіаудару по іракському Курдистану - території на півночі Іраку, населеній курдами. Про це повідомляє Agence France-Presse з посиланням на заяву представника Курдської робочої партії.

Бомбардування почаласяприблизно 11 години ранку за місцевим часом і тривала близько години. Інші подробиці авіанальоту невідомі.

У середині вересня 2011 Туреччина оголосила про готовність розпочати на півночі Іраку наземну військову операцію проти курдів. Офіційно операція почалася приблизно через місяць - у 20-х числах жовтня.

Настільки агресивна реакція турецьких властей пояснюється частими вилазками бойовиків Курдської робочої партії на територію Туреччини. Причому одна з атак курдів привела до загибелі 26 турецьких солдатів в прикордонному місті Чукурджа в провінції Хаккарі - ці втрати стали найбільшими одночасними втратами для турецької армії з 1993 року.

У своїй боротьбі з Курдською робочою партією в Іраку турки заручилися підтримкою Багдада, проте офіційні іракські влади по факту не мають контролю за територією Курдистану, де діють власні органи управління, поліція і армійські частини.

Територія північного Іраку, населена курдами, отримала майже повноцінний суверенітет після повалення колишнього іракського диктатора Саддама Хусейна. Військове протистояння між Курдською робочою партією і Туреччиною триває з 1984 року. Жертвами конфлікту за цей час стали понад 45 тисяч осіб.

Нагадаємо, 20 жовтня Туреччина почала масштабну військову операцію в Іраку. За даними Генштабу країни, в ній беруть участь 22 батальйони.

Читайте також:

У Туреччині курдські терористи захопили пором з 17 пасажирами

Туреччина почала масштабну військову операцію в Іраку

У Туреччині смертниця підірвала себе і понад дюжину людей

Залиште свій коментар

Вибір редакції