Туреччина заявила про закінчення військової операції на півночі Сирії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Анкарі розповіли про зупинку просування військ.

У Міністерстві оборони Туреччини відзвітували про припинення військової операції "Джерело миру" проти курдів на півночі Сирії.

Про це 23 жовтня пише РБК-України з посиланням на Reuters.

В Анкарі переконують, що вже немає потреби ініціювати чергову операцію за межами поточного району.

"На цьому етапі немає необхідності починати ще одну операцію за межами нинішнього району операції", - йдеться в заяві міністерства.

Агентство відзначає, що військовий наступ Туреччини в Сирії, який почався 9 жовтня, фактично припинено.

Своєю чергою, як домовилися під час зустрічі президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган з російським колегою Волоимиром Путіним, війська Асада та РФ розгорнуть на північному сході Сирії, щоб вивести курдських бойовиків і їхню зброю з кордону з Туреччиною.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав давно заплановану військову операцію на північному сході Сирії в районі, який наразі контролюють курди. Цей крок став наслідком того, що президент США Дональд Трамп на вихідних повідомив, що американські війська будуть виведені з району і цього разу не захищатимуть курдів. Представники очолюваних курдами Сирійських демократичних сил вже заявили про те, що турецькі військові літаки почали атакувати регіон, створюючи "величезну паніку" серед людей.

Туреччина заявляє, що прагне створити безпечну зону глибиною 32 км в прикордонному регіоні, щоб убезпечити країну від загрози, яку, за її словами, представляють "курдські терористичні групи".

Наступ Туреччини на Сирію, 16.10
ТСН.ua

Зазначимо, що після активного наступу Туреччини віцепрезидент США Майк Пенс і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган домовилися, що Туреччина на 120 годин (до 22 жовтня) призупинить військові дії в сусідній Сирії - щоб курди покинули ці території. Один із керівників SDF Редур Халіл заявив, що курди готові відійти від кордону, але лише за умови, щоб контрольовані Туреччиною сили дозволили курдським військам і цивільним безперешкодно залишити населені пункти, що перебувають у зоні бойових дій.

ТСН.ua розповідає, чому Туреччина йде війною на курдські угруповання, що буде в зоні "зачистки" та як США "передумали" ставати на захист колишніх союзників.

Відео Туреччина і США домовилися призупинити військову операцію в Сирії

Про це заявив віце-президент США Майк Пенс, який перебуває з візитом в Анкарі. Діятиме пауза 5 днів. За цей час курдські військові мають відступити за межі 30-кілометрової нейтральної зони. Рішення привітав Дональд Трамп. Президент США зазначив, що воно врятує "мільйони життів".  

Туреччина і США домовилися призупинити військову операцію в Сирії

Залиште свій коментар

Вибір редакції