Турецька ліра стрімко знецінюється: за цей рік вона втратила третину вартості

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Наразі курс ліри до американського долара становить 6,3.

У п’ятницю турецька ліра продовжила своє стрімке падіння, знецінившись на 8,9%. Наразі за один американський долар в обмінниках беруть 6,3 ліри.

Ситуація щодо євро ще гірша – його торгують за 7 лір, передає AFP.

"Ми не програємо економічну війну. Якщо у вас є долари, євро або золото під подушкою, йдіть до банків та обмінюйте їх на ліри. Це національна битва", - закликає президент країни Реджеп Таїп Ердоган.

Варто зазначити, що на початку року курс турецької ліри до долара становив 3,77, а до євро – 4,54.

Ситуація з лірою може стати ще гіршою, оскільки президент США Дональд Трамп 10 серпня оголосив про введення нових мит на сталь та алюміній для Туреччини.

"Я щойно дозволив подвоєння тарифів на сталь та алюміній щодо Туреччини, оскільки їхня валюта, турецька ліра, швидко знецінюється проти нашого дуже сильного долара! Тепер алюміній буде 20%, а сталь - 50%. Наші відносини з Туреччиною наразі не хороші!" - написав Трамп у своєму Twitter.

Такий стрімкий обвал стався внаслідок погіршення стосунків між США та Туреччиною. Штати ввели санкції та вимагають турецьку владу звільнити американського пастора, якого звинувачують у зв’язках із Фетхуллахом Ґюленом, якого вважають організатором невдалого перевороту в Туреччині влітку 2016 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції