Турецьким офіцерам висунули звинувачення у змові проти уряду

Стамбульський суд ухвалив рішення, яким звинуватив офіцерів у  причетності до передбачуваної змови в 2003р., підсумком якої повинен був стати державний переворот.

Суд Туреччини висунув 196 громадянам звинувачення в змові щодо повалення проісламського уряду країни.

Обвинувальний акт на 968 сторінках було схвалено 19 липня Стамбульським судом. Обвинуваченим ставиться причетність до передбачуваної змови в 2003р., підсумком якої повинен був стати державний переворот.

До списку підсудних входять близько 30 чинних службовців або офіцерів, які пішли у відставку. Більшість з них було заарештовано в лютому ц. р., але згодом відпущено на волю - після того, як в ЗМІ опублікували копії документів, нібито з детальними планами щодо повалення уряду.

Дату слухань поки не призначено.

Сотні людей, включаючи академіків, журналістів, політичних діячів та військовослужбовців, перебувають наразі під слідством у зв'язку з передбачуваною причетністю до різних змов проти уряду.

Нагадаємо, кримінальну справу про спробу державного перевороту в Туреччині було порушено в 2007 році. Під підозру у підготовці захоплення влади потрапила організація Ергенекон, яка об'єднувала радикальних націоналістів і прихильників світської держави. У Туреччині армія вважається гарантом світського устрою.

Слідство вважає, що план повалення уряду було розроблено у грудні 2002 року, і він передбачав організацію декількох терактів у Туреччині. В умовах хаосу, який повинен був виникнути вслід за цим, військові нібито планували захопити владу. У березні 2003 року план нібито було представлено високопоставленим офіцерам в штабі Першої армії сухопутних сил.

Антиурядова змова в Туреччині набула розголосу 22 лютого 2010, коли було оголошено про перші арешти у цій справі.

Читайте також:

У Туреччині заарештовані 29 членів "Аль-Каїди"

У Туреччині застрягли понад 700 обдурених туроператором українців

Туреччину назвали "найкращою країною Європи" для інвестицій в нерухомість

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: