Турецький міністр закликав НАТО відправити кораблі до берегів Гази

Представник турецького уряду висловив думку, що усім країнам, які входять до НАТО, варто відправити до берегів сектора Газа кораблі, що змусили б Ізраїль зняти блокаду.

У середу, 9 червня, турецький міністр Егемен Багіс заявив, що країнам, що входять до НАТО, варто відправити до берегів сектора Газа кораблі, які могли б змусити Ізраїль зняти блокаду анклаву.

Про це міністр, який є головним переговірником Туреччини з ЄС, заявив під час переговорів у Брюсселі. "Я думаю, НАТО стоїть отруїти флот, щоб закінчити ембарго (введене Ізраїлем по відношенню до Гази)", - сказав Багіс.

При цьому він відзначив, що відправлення кораблів є лише одним із варіантів вирішення проблеми. "Флот - це лише один з варіантів. Можливо, (ми можемо змусити Ізраїль припинити блокаду) через діалог, дипломатію", - уточнив він.

Відповідаючи на запитання, чи передбачає його ідея з флотом напад на ізраїльські кораблі, що забезпечують режим блокади Гази, міністр сказав, що "нападів бути не повинно". Крім того, Багіс зазначив, що це його власна ініціатива і вона не обговорювалася в турецькому уряді.

Тим часом, він висловив жаль з приводу первісної реакції ЄС на інцидент з флотилією свободи, який обернувся загибеллю дев'яти людей, у тому числі восьми турків.

"Перша заява (глави європейської дипломатії) місіс Ештон, коли вона сказала, що Ізраїль повинен почати розслідування, була жартом. Але пізніше в той же день вона розповсюдила письмову заяву, в якій закликала до неупередженого, об'єктивного розслідування, а також розкритикувала Ізраїль в дуже сильних виразах, це було схвалено (Туреччиною) ", - сказав Багіс.

Нагадаємо, наприкінці травня ізраїльський спецназ висадився на кораблі, який у складі так званої Флотилії свободи слідував в сектор Газа з гуманітарною допомогою. В результаті операції загинули дев'ять осіб, з яких вісім - турки.

Незабаром після інциденту вибухнув міжнародний скандал. Радбез ООН і низка країн засудили дії Ізраїлю. Туреччина відкликала посла з цієї країни і вимагала провести міжнародне розслідування. Анкара також вимагає від Тель-Авіва вибачень.

Відзначимо, що після інциденту з флотилією свободи ізраїльський спецназ без застосування сили перехопив ірландське судно Rachel Corrie, яке слідувало в Газу, на борту якого знаходилися 19 осіб, у тому числі вісім членів екіпажу.

Читайте також:

Ізраїль дозволив ввозити до сектора Газа солодощі

Туреччина має намір анулювати військові угоди з Ізраїлем

Євросоюз готовий перевіряти кораблі замість Ізраїлю

Ізраїль не визнає комісію ООН з розслідування інциденту з "Флотилією свободи"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: