Турецького письменника Орхана Памука визнали винним у образі турків

Тепер Памук повинен виплатити шість тисяч лір (3,8 тисячі доларів) п'яти заявникам, які подали на нього скаргу в 2005 році.

 У Стамбулі суд району Шишлі визнав письменника, лауреата Нобелівської премії з літератури Орхана Памука винним в образі турецького народу.

Письменника засудили за заяву, опубліковану в цюріхській газеті Tages-Anzeiger. Памук заявив, що в Туреччині було вбито мільйон вірмен і 30 тисяч курдів, але нікого, крім нього, це не хвилює.

До суду на нобелівського лауреата подав юрист Кемаль Керінчсіз та рідні чотирьох турецьких солдатів, загиблих у бойових діях.

Спочатку позов був відхилений; суд Шишлі постановив, що не можна визначити шкоду, заподіяну словами Памука конкретним представникам народу, якими і є позивачі. Проте апеляційна інстанція направила справу на новий розгляд; суд повинен був прийняти рішення, беручи до уваги гідність і самоповагу позивачів, а також почуття приналежності до народу.

Тепер Памук повинен виплатити шість тисяч лір (3,8 тисячі доларів) п'яти заявникам, які подали на нього скаргу в 2005 році. Також у нього є 15 днів на те, щоб оскаржити рішення.

В даний час один з потерпілих, колишній глава турецької Асоціації юристів Кемаль Керінчсіз знаходиться під арештом: він один з обвинувачених у справі про антиурядову організацію "Ергенекон". За заявою турецької влади, однією з цілей змовників було вбивство Памука.

Читайте також:

Шведський парламент визнав факт геноциду вірмен

Туреччина відкликала посла в США через визнання Конгресом геноциду вірмен

Комітет Палати представників США визнав геноцид вірмен

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: