Турецька армія готова до операції

Турецька армія завершила підготовку до транскордонної операції в Північному Іраку проти курдських бойовиків.

Турецька армія завершила підготовку до транскордонної операції в Північному Іраку проти курдських бойовиків і чекає директиви на її проведення від уряду, повідомив начальник генштабу збройних сил Туреччини армійський генерал Яшар Бююканіт.

"Всі технічні роботи, пов'язані з підготовкою операції, завершено. Першого листопада урядові було спрямовано офіційний лист, в якому вказано, які завдання ми ставимо. Тепер повноваження на проведення операції в уряду. Якщо воно віддасть відповідну директиву, ми в найкоротші терміни можемо почати операцію", - цитує в суботу начальника турецького генштабу газета "Джумхуріет". Видання зауважує, що воєначальник зробив цю заяву на зустрічі з керівниками представництв провідних національних газет Туреччини в Анкарі.

Начальник генштабу нагадав, що турецька армія неодноразово проводила операції в Північному Іраку.

"Говорять, що цього моменту проведено 23 операції, і вони не принесли успіху", - зауважив він. "Ми проводили операції за необхідності й у різний час. Їх було так багато, що я навіть точну цифру не зможу назвати. Проте три операції були дуже великими (у 1992, 1995 і 1997 роках) і дали конкретні результати", - наголосив Бююканіт.

За словами начальника турецького генштабу, у транскордонної операції є ряд аспектів, зокрема політичний і дипломатичний. "Ми, як збройні сили, займаємося її військовим аспектом", - продовжив він.

На думку Бююканіта, отримати перемогу над терористичною організацією одними лише військовими методами неможливо.

"Сьогодні тероризм перетворився на глобальне явище, що має багато вимірів, - сказав генерал. - Однією операцією неможливо ліквідувати терористичне угрупування. Водночас успішною операцією можна завдати їй серйозних втрат".

Парламент Туреччини у середині жовтня надав урядові країни мандат на проведення транскордонної операції в Північному Іраку, де, за даними військовиків, зосереджено близько 3,5 тисяч бойовиків РПК.

На південному сході Туреччини дислоковано 100-тисячне армійське угрупування, яке проводить операції в регіоні проти сепаратистів.

Питання можливого проведення транскордонної операції в Північному Іраку 5 листопада у Вашингтоні з президентом США Джорджем Бушем обговорив турецький прем'єр Таїп Ердоган.

За підсумками переговорів було ухвалено рішення про обмін розвідувальною інформацією між спецслужбами Туреччини й США, що стосується діяльності РПК, а також про створення механізму військової співпраці між Туреччиною, США й Іраком.

Конфлікт з РПК, яка з 1984 року збройним шляхом домагається автономії для курдів на частини турецькій території, призвів до загибелі близько 40 тисяч людей. Влада Туреччини категорично відмовляється вести діалог з сепаратистами, і має намір покінчити з РПК силою.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: