Турецька армія вдерлася до Іраку

Підрозділи турецької армії увійшли до Північного Іраку. Чиновники підтвердили проведення операції офіційно.

Віце-прем'єр турецького уряду Джеміль Чичек підтвердив інформацію про авіаудари, нанесені Туреччиною по базах курдських бойовиків в Іраку, повідомляє інтернет-видання "Корреспондент" із посиланням на "Радіо Свобода".

За словами Чичека, це акція помсти за загибель від рук повстанців щонайменше 12 турецьких військовиків.

Прем'єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі заявив, що іракська влада вживе термінових заходів для запобігання вилазкам загонів Курдської робітничої партії на турецьку територію.

Тим часом мешканців близько 200 сіл у прикордонних з Туреччиною районах Північного Іраку евакуйовано для забезпечення безпеки, повідомляє в середу турецька газета "Ватан".

За її даними, евакуація почали в зв'язку з можливістю проведення турецькою армією транскордонної операції в регіоні. "Жінки, діти й молодь сіл переховуються в родичів. Місцеві мешканці прямують до району Захо. Одне з евакуйованих сіл є християнським", - пише "Ватан".

Газета також наводить слова старости одного з сіл, який закликає Туреччину не проводити військову операцію.

"Ми просимо Туреччину припинити бомбардування. Тут немає бойовиків Робітничої партії Курдистану. Вони (турки) завдають удару по помилкових місцях", - сказав Хана Мусипедо.

Турецька авіація протягом двох днів бомбардувала ряд баз курдських бойовиків на півночі Іраку, повідомляє телекомпанія CNN-Turk з посиланням на неназвані військові джерела. Турецький генштаб поки що не підтвердив це повідомлення.

Підрозділи турецької армії, що взяли в щільне кільце курдських сепаратистів на кордоні з Іраком, увійшли до Північного Іраку, повідомляє в середу газета "Ені Шафак"

За твердженням видання, турецький спецназ, підтримуваний гелікоптерами, проводить операцію з переслідування бойовиків, винищувачі F-16 і артилерія завдають точкового удару по таборах Робітничої партії Курдистану (РПК) на віддалі до 50 кілометрів сусідньої території. Військовики поки що не підтвердили й цих повідомлень газет.

Газета "Заман", зі свого боку, повідомляє, що операція з використанням авіації проводиться на глибину 40 кілометрів. При цьому вона посилається на висловлювання офіційного представника уряду Джеміля Чичека на засіданні ради правлячої партії. Він також сказав, що США проінформовані про проведення транскордонної операції, і з американською стороною здійснюється обмін розвідувальною інформацією.

Інформація газет поки що не одержала підтвердження з інших джерел, перш за все військових.

Протидію курдським сепаратистам у середу в Анкарі обговорить Рада національної безпеки (СНБ) Туреччини. Засідання РНБ пройде в Анкарі під головуванням президента Абдуллаха Ґюля.

Парламент Туреччини минулого тижня надав урядові повноваження на проведення транскордонної армійської операції в Північному Іраку, де, за даними військовиків, зосереджено близько 3,5 тисяч курдських сепаратистів.

У вівторок прем'єр Туреччини Таїп Ердоґан заявив у Лондоні, що військову операцію в Північному Іраку можна почати в будь-який час.

Того ж дня прем'єр Іраку Нурі аль-Малікі розповсюдив заяву, в якій сказано, що іракська влада закриє в країні всі бюро РПК.

РПК, визнана ООН і Євросоюзом терористичною організацією, з 1984 року веде збройну боротьбу за незалежність курдів на південному сході Туреччини. Цей конфлікт забрав близько 40 тисяч життів.

ВідеоКурдське питання розбурхує турецьке суспільство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: