Турецьких жінок примушують до "самогубств честі" або вбивають

Багатьох турецьких дівчат змушують до самогубств власні батьки - за те, що вони "збезчестили" свою родину.

В Туреччині набуває все більшого поширення страшний соціальний феномен – "самогубства честі" або "вбивства честі". Оскільки за останнє в країні карають довічним ув’язненням, батьки все частіше змушують своїх доньок накладати на себе руки, пише видання The Independent.

Провина молодих жінок полягає в тому, що вони "збезчестили" свою родину: наприклад, відмовилися вийти заміж за запропонованого нареченого або навіть просто отримали sms-повідомлення від хлопця.

Долю жінки вирішує так звана "сімейна рада". На цих зустрічах вирішується, чи заслуговує дівчина на смерть. Якщо так, обирають з двох варіантів – примусити жертву до самогубства чи вбити її, та (в другому варіанті) призначають виконавця злочину. Зазвичай це наймолодший член родини чоловічої статі.

Мехмету було 17 років, коли йому вручили зброю та сказали, що доведеться вбити мачуху та її коханця. "Я не хотів робити цього. Я був дуже молодий та злякався", - розповів він журналістці The Independent Раміті Наваї. Хлопець втік, проте його вислідили та попередили: якщо він відмовиться, тим самим поставить під загрозу власне життя.

У 2005 році в Туреччині ухвалили закон про введення довічного ув’язнення за "вбивство чести", і стрімко зростає статистика випадків суїциду.

Одна з постраждалих – дівчина на ім'я Еліф. Коли їй було 18 років, батько запропонував доньці убити себе. Він пояснив це тим, що йому все одно доведеться це зробити, а так вона врятує його від в’язниці.

"Я любила свого батька настільки, що готова була покінчити із собою, хоча нічого неправильного не зробила. Але я не змогла довести це до кінця. Я люблю життя занадто сильно", - розповіла Еліф.

Її провина, за словами дівчини, була в тому, що вона відхилила пропозицію одружитися з літнім чоловіком, якого їй обрали батьки, пояснюючи це тим, що прагне отримати освіту. Акт непокори розцінили як обезчещення родини. Еліф зуміла втекти, але не багатьом так пощастило.

Тільки згідно з офіційною статистикою, за рік в Туреччині відбуваються близько 200 "вбивств честі" – половина всіх вбивств в країні. Точного переліку подібних самогубств не ведеться.

Читайте також:

Аналіз ДНК позбавив 13-річного британця батьківства

Церква в Бразилії виступила проти аборту 9-річної жертви насилля

Італійський Фрітцль 25 років ґвалтував свою доньку

Під час жертвоприношення в Туреччині постраждали 3 тисячі людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: