Турецький суд наказав арештувати ще 11 військових, звинувачених у змові

Суд санкціонував арешт 11 військових, обвинувачених в організації військового перевороту в 2003 році. Всього суд видав 31 ордер на арешт військовослужбовців.

Стамбульський суд санкціонував арешти 11 осіб, у тому числі дев'яти діючих та двох відставних військових, за звинуваченням у підготовці в 2003 році перевороту.

Всього до цього часу видані ордери на арешт 31 військового з 49, узятих під варту в минулий понеділок.

25 лютого ввечері суд звільнив з-під варти трьох колишніх вищих чинів турецької армії: екс-головнокомандуючих ВМС і ВПС Ібрахіма Фиртину й Оздена Орнека, а також екс-командувача Першою польовою армією Ергіна Сайгуна.

Судовий розгляд у справі про підготовку перевороту загострив відносини між урядом та армією. Для врегулювання конфлікту, що виник, президент Туреччини Абдуллах Гюль у четвер зустрівся з прем'єр-міністром Тайіпом Ердоганом і начальником Генштабу Ількер Башбуг.

Турецький лідер, як повідомила його прес-служба, запевнив, що конфлікт буде врегульовано в рамках конституційного ладу і діючих законів.

Розгляд у справі про підготовку перевороту було розпочато після публікації в січні газетою "Тараф" серії скандальних матеріалів. Видання, зокрема, повідомляло, що впливова в Туреччині армія, яка тричі зробила перевороти з 1960 року, підготувала "План Кувалда", що передбачає нагнітання напруженості в країні, організацію вибухів у двох мечетях Стамбула і введення надзвичайного стану.

За інформацією газети, авторами документа є колишні високопоставлені військові, що проходять у гучній справі "Організація Ергенекон", яких звинувачують у змові з метою повалення уряду Ердогана в більш пізній час.

Суд над опозиціонерами з жовтня 2007 року йде в Стамбулі. У справі проходять близько 200 осіб: політичні та громадські діячі, журналісти, адвокати, викладачі вузів, відставні і діючі військові, поліцейські.

Читайте також:

Під час спецоперації у Стамбулі заарештували співака Таркана

За підготовку перевороту заарештовано велику групу турецьких військових

У Туреччині заарештовано 14 високопоставлених військових

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: