Турецький суд схвалив реформу конституції

КС Туреччини відхилив звернення президента Сезера, який вимагав скасувати конституційну реформу, проведену парламентом.

КСУ Туреччини
Lenta.ru
Конституційний суд Туреччини
Конституційний суд Туреччини у четвер, 5 липня, відхилив звернення президента країни Ахмета Неджеда Сезера, який вимагав анулювати схвалене парламентом рішення уряду провести ряд конституційних реформ, передає агентство AFP.

Шестеро з одинадцяти суддів висловилися проти пропозиції визнати незаконним проект запропонованих реформ, зобов'язавши таким чином президента Ахмета Неджеда Сезера поставити дане питання на референдум, який, як очікується, буде проведений восени 2007 року.

Чинний турецький президент є супротивником запропонованої реформи конституції, тому що вважає, що для цього немає жодних підстав і що вона поставить під загрозу парламентську демократію в Туреччині.

25 травня він наклав на пакет з конституційними поправками своє вето, проте парламент зумів його подолати, повторно проголосувавши більшістю голосів за пакет реформ. Після цього президент звернувся до Конституційного суду.

Необхідність змін ряду положень основного закону стала очевидною після політичної кризи, що вибухнула в квітні-травні 2007 року, коли парламент не зміг вибрати нового президента. Запропонована кандидатура міністра закордонних справ Абдули Гюля від правлячої правоконсервативної "Партії справедливості і розвитку" (АКР), викликала різкий протест з боку парламентської опозиції, яка зірвала голосування.

Про свою незгоду з кандидатурою Гюля також заявили турецькі військові, які побоювалися, що з його обранням у країні посилиться вплив релігійних діячів на шкоду принципам світської держави.

Країною прокотилися численні демонстрації протесту прихильників секуляризму. У цій ситуації прем'єр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган запропонував, щоб президент вибирався не парламентом, як це було дотепер, а на всенародних виборах, і представив відповідний проект конституційної реформи.

Ахмет Сезер (Фото: img.blogcu.com)
Ахмет Сезер (Фото: img.blogcu.com)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: