Турецького капітана від 24 років в'язниці звільнив Саакашвілі

Ухвалене раніше рішення змінилося після зустрічі Саакашвілі з міністром закордонних справ Туреччини.

Buket. фото vesseltracker.com
Турецького капітана танкера Buket від 24 років в'язниці звільнив Саакашвілі
Рішення про звільнення засудженого на 24 роки в'язниці капітана турецького танкера Buket Мехмета Озтюрка прийняв особисто президент Михайло Саакашвілі. Ухвалене раніше рішення змінилося після зустрічі Саакашвілі з міністром закордонних справ Туреччини Ахметом Давутоглу. Глава турецького МЗС навів досить переконливі аргументи.

Нагадаємо, танкер Buket йшов з Туреччини до Абхазії під прапором Панами. На його борту було 2 тисячі тонн бензину та 700 т дизельного палива. У серпні грузинська берегова охорона затримала корабель у водах Чорного моря. Екіпаж судна складався з чотирьох громадян Азербайджану та 13 громадян Туреччини. Суд передав судно у власність держави. 16 з 17 членів екіпажу Buket були звільнені після виплати штрафу по 3 тисячі ларі (1800 доларів) за кожного.

Капітан судна громадянин Туреччини Мехмед Джошкуна Озтюрк був засуджений до 24 років в'язниці. Таке рішення грузинський суд виніс, заявивши, що танкер з контрабандним вантажем кілька разів порушував територіальні води Грузії, коли плив до Абхазії. Тим часом, за даними представника турецької компанії-судновласника, Buket був затриманий в нейтральних водах, в 96 милях від турецького порту Синоп.

Доля капітана танкера Buket стала однією з центральних тем переговорів між президентом Грузії і главою турецького МЗС, які пройшли в Тбілісі у вівторок. Після переговорів Саакашвілі і Давутоглу глава МЗС Грузії Грігол Вашадзе оголосив журналістам: "Наскільки я знаю, на зустрічі президент ухвалив рішення про звільнення турецького капітана". Проте сторони не стали самі оголошувати вердикт, оскільки формально доля капітана знаходилася в руках апеляційного суду Кутаїсі, куди звернулися адвокати засудженого. Кутаїський суд, правильно оцінивши політичний момент, замінив Мехмету Озтюрку колишнє суворе покарання на три роки умовно і штраф у розмірі 18 тисяч доларів, який сплатить власник танкера.

Експерти переконані, що Ахмет Давутоглу привів президенту Грузії досить переконливі аргументи, які змусили Саакашвілі відразу змінити вже прийняте рішення щодо капітана судна Buket. За даними джерела, глава турецького МЗС фактично пов'язав вирішення питання про долю капітана з важливими політичними й економічними проблемами регіону, змалювавши президенту Грузії можливі негативні наслідки в разі збереження Тбілісі неконструктивну позицію у справі судна Buket. Адже поки що Туреччина підтримує з Абхазією в основному торговельні відносини. Активізація ж політичних контактів з Сухумі може бути розцінена як перший крок до визнання Анкарою Абхазії.

Другим аргументом стало економічне питання. Зокрема, процеси вірмено-турецького примирення, які можуть мати неприємні наслідки для Тбілісі. Наприкінці минулого тижня турецькі ЗМІ повідомили, з посиланням на дипломатичні джерела, що Анкара цілком може підтримати приєднання Вірменії до проекту Nabucco, в якому вона замінить політично нестабільну Грузії. З урахуванням усього цього звільнення турецького капітана напевно здалося Михайлу Саакашвілі куди меншим злом, відзначає видання.

Читайте також:

Грузія випустила з в'язниці капітана турецького танкера

Грузія звільнить турецького капітана від 24 років в'язниці

Капітан затриманого біля берегів Абхазії судна засуджений до 24 років в'язниці

Грузія чекає на провокації Росії в Чорному морі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: