Турецького президента обиратиме народ

ЦВК Туреччини оголосила остаточні підсумки загальнонаціонального референдуму з конституційної реформи.

Вибори у Туреччині
Lenta.ru
Народ Туреччини воліє сам обирати собі президента, а не довіряти цю важливу справу парламентові.
Центрвиборчком Туреччини оголосив остаточні підсумки загальнонаціонального референдуму з конституційної реформи, що відбувся 21 жовтня.

У плебісциті взяли участь 67,51% місцевих громадян або 28,8 мільйони людей зі 42,6 мільйонів, внесених до списків для голосування, ідеться в повідомленні ЦВК, надрукованому в урядовій "Офіційній газеті".

На референдумі 68,95% голосуючих висловилися за запровадження в Туреччині загальних прямих президентських виборів. "Проти" проголосувало 31,05% учасників референдуму. 

Згідно з нинішнім законодавством, президента країни на сім років обирає парламент.

Конституційні поправки, ухвалені парламентом Туреччини в травні, передбачають прямі вибори президента на п'ять років з можливістю переобрання ще на один термін, проведення президентських виборів у два тури, скорочення терміну повноважень законодавчих зборів з нинішніх п'яти років до чотирьох, а також зміну чинного кворуму в парламенті.

Відповідно до поправок, кворум у 550-місцевому меджлісі визначено в одну третину голосів (184). За нині чинним регламентом, кворум складає конституційну більшість або дві третини голосів (367).

Основна опозиційна народно-республіканська партія минулого тижня спрямувала позов до Конституційного суду Туреччини з вимогою скасувати підсумки референдуму. Вона вважає схвалені на плебісциті поправки такими, що суперечать основному законові й наполягає на припиненні їхнього вступу в силу до закінчення розгляду свого позову в Конституційному суді.

Поправки, проти яких виступає опозиція, стосуються обрання президента.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: