Туристам, щоб повернутися з США, доведеться здавати відбитки пальців

Нововведення також дозволить на 100% переконатися у тому, що США залишає саме та людина, на ім’я якої виписано паспорт. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

З 2010 року США розпочнуть збирати біометричні дані в іноземців, що залишають територію країни. Про це повідомив Роберт Мокні, керівник програми US Visit, в рамках якої в іноземців при зверненні їх у посольство США по візу знімають відбитки пальців і фотографують їх.

До цих пір US Visit, яку адміністрація Буша ввела в дію на початку 2004 року з метою зміцнення прикордонного контролю, працювала тільки "на в'їзд".

Як зазначив Мокні, з 28 травня у випробувальному режимі співробітники Міністерства нацбезпеки (МНБ) почнуть перевіряти відбитки пальців за допомогою переносного устаткування в двох аеропортах країни - в Атланті і Детройті. "Це поки не буде перевірка в режимі реального часу, - уточнив він. - Ми хочемо оцінити, як буде поводитися апаратура на практиці. Відповідні технології ми вже успішно випробували раніше".

За словами глави програми US Visit, МНБ вже давно поставило перед собою мету почати звіряти біометричні дані у іноземців не лише після їх прибуття до США, але і при виїзді. "Це дозволить набагато швидше і більш акуратно визначити, чи залишив країну той або інший іноземець або залишився понад дозволений термін перебування, порушуючи тим самим закон", - вказав Мокні.

Поки це робиться за допомогою форми I-94, яка заповнюється при в'їзді і повинна бути надана представникам повітряного або морського перевізника при виїзді із США. Перевізник, у свою чергу, має направляти дані форми до МНБ.

"Але деколи самі люди їх втрачають або перевізник не поспішає їх здати, - пояснив Мокні. - Надходження важливої інформації тим самим затримується".

Нововведення також дозволить на 100% переконатися у тому, що США залишає саме та людина, на ім’я якої виписано паспорт. "Десятки мільйонів паспортів, втрачених або вкрадених, циркулюють по світу, - сказав Мокні. - Ними користуються злочинці і терористи".

Перевірка працездатності устаткування проводитиметься в Атланті і Детройті протягом 35 днів, сказав представник МНБ. Потім якийсь час піде на аналіз, і лише після цього міністерство оприлюднить правила, що регламентують використання цих апаратів.

Згодом вони будуть встановлені і на сухопутних пунктах перетину кордону. "Ми не чекаємо, що їх вживання призведе до затримок при виїзді з країни, - наголосив Мокні. - Вся процедура займає кілька секунд".

Читайте також:

Щоб поїхати до Чехії, українцям доведеться надати довідку, що вони не заразні

У мешканця Сінгапуру зникли відбитки пальців

Ющенко заборонив знімати відбитки пальців з іноземців

Зняття відбитків пальців полегшить перетин кордону - Держприкордонслужба

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: