Туристи починають економити на подорожах (відео)

Услід за кризою у сфері нерухомості і на автомобільному ринку, впливу економічного спаду зазнав і туристичний сектор світової економіки.


За прогнозами Світової туристичної організації ООН (ЮНВТО), зростання на світовому ринку туристичних послуг у 2008 році буде 2%, а у 2009 наблизиться до нульової позначки.

"Туризм переживає один з важких періодів в своїй історії, - заявив заступник генерального секретаря ЮНВТО Джеффрі Ліпман. - Перспективи на 2009 рік викликають занепокоєння, ми не передбачаємо підйому в першому півріччі".

Турист
Veer
Туристи обиратимуть дешевий відпочинок
Минулого року зростання в цьому секторі на 6,6% перевершило очікування ЮНВТО - 903 млн. людей здійснили поїздки в різні країни світу. Цього року цей показник за перших 8 місяців склав 3,7%.

За прогнозами фахівців, коли ділова активність відновиться, одним з перших на це відреагує туристичний ринок. Тому ЮНВТО зберігає оптимізм в довгостроковій перспективі, як і раніше розраховуючи на 1,6 млрд. туристів у 2020 році.

За словами Ліпмана, споживачі не відмовляться від поїздок, проте надаватимуть перевагу низькобюджетним компаніям, подорожам на невеликі відстані і скоротять їхню тривалість. Найсильніше економічний спад торкнувся Азіатсько-Тихоокеанського регіону, де до березня спостерігалося стійке зростання в 7% протягом майже 18 місяців, проте до серпня цей показник знизився на 2%.

Африканський напрям продемонстрував зростання на 3,2% за 8 місяців. У Європі цей показник за аналогічний період склав 1,7%, тоді як в останні два роки він зріс в середньому на 5%. Інші напрями знаходяться у більш вигідному становищі: через зниження курсу долара потік числа туристів у США з початку року збільшився на 9,5%, експерти також відзначають популярність країн Близького Сходу, яка зросла на 17,3%.

В Україні теж вимальовується тенденція до скорочення витрат на відпочинок. Українці обирають скромніший відпочинок, також зменшується частка відпочивальників середнього класу.

Подробиці дивіться у сюжеті ТСН.

ВідеоЯк відпочиватимуть українці?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: