Іран знижує обсяги закупівлі газу в Росії

"Газпром" не задоволений рішенням Туркменії і хотів би і надалі купляти паливо там, але ціна на газ росіян не влаштовує.

Туркменістан в грудні 2009 року введе в дію додаткову гілку газопроводу Довлетабат-Серахс-Хангеран до Ірану.

Це дозволить Ашхабаду, який конфліктує з Газпромом, збільшити поставки палива до Ірану з 8 до 20 мільярдів кубометрів в рік.

Щорічно Туркменістан поставляє до Ірану до 8 мільярдів кубометрів газу по трубопроводу Корпедже-Курт-Куї з родовища Корпедже на заході країни. Проектна потужність нового газопроводу, що бере свій початок з найбільшого газового родовища Туркменістану Довлетабат, складе 12,5 мільярдів кубометрів газу в рік.

Зараз Іран разом з Росією є традиційним покупцем туркменського газу. У червні сторони домовилися збільшити поточні поставки до 14 мільярдів кубометрів газу в рік і будівництві нового газопроводу.

Газ з родовища Довлетабат традиційно експортується до Росії - від 30 до 42 мільярдів кубометрів газу в рік. Рішення про поставки сировини з тієї ж ресурсної бази до Ірану було ухвалене після того, як Росія припинила закупляти паливо в Туркменістне після вибуху газопроводу САЦ-4 на межі з узбекистаном в квітні 2009 року. В результаті ашхабад, обвинувативши у вибуху труби Москву, заморозив всі газові проекти з російською компанією.

Відносини Росії і Туркменістану стали загострюватися і до вибуху газопроводу. Зараз Туркменістан майже повністю залежить від імпорту газу до Росії. Середньоазіатська країна хотіла б диверсифікувати клієнтську базу, і тому розглядається в числі потенційних постачальників газу для проекту Nabucco, який з'єднає Європу і Середню Азію газопроводом в обхід Росії.

У свою чергу, "Газпром" хотів би продовжувати закупляти у Туркменістану велику частину здобутого в країні палива, проте російську монополію не влаштовує ціна на газ, яку запрошує Ашхабад.

Читайте також:

Восени російський газ для України подешевшає на 70 доларів

В Туркменії засадили до в'язниці російського геолога-нафтовика

Туркменія постачатиме газ європейцям в обхід Росії

Транспортувати газ в обхід Росії погодились п’ять країн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: