Турне Кондолізи Райс Близьким Сходом

Кондоліза Райс зустрічаються у Єгипті із президентом Єгипту Хосні Мубараком та міністрами закордонних справ Йорданії та країн Перської затоки.

Американські державний секретар Кондоліза Райс і міністр оборони Роберт Гейтс зустрічаються у єгипетському курортному місті Шарм-аль-Шейху із президентом Єгипту Хосні Мубараком та міністрами закордонних справ Йорданії та країн Перської затоки. 

Переговори, які стали початком турне Близьким Сходом, що має на меті об'єднати арабських союзників Америки проти впливу Ірану, Сирії, а тайож войовничих угруповань Хамас та Хезболла.

Американці також намагаються здобути підтримку для проведення пізніше цього року конференціі з близько-східного врегулювання.

Тим часом США підтвердили, що планують витратити десятки мільярдів доларів на постачання зброї Ізраїлю та своїм арабським союзникам на Близькому Сході.

Американський держсекретар Кондоліза Райс сказала, що військова допомога мусить нейтралізувати те, що вона назвала негативним впливом Сирії й Ірану, так само як Аль-Каїди та ліванського угруповання Хезболла.

Задіяні суми грошей є велетенськими - тринадцять мільярдів доларів для Єгипту і тридцять мільярдів доларів для Ізраїлю. До того ж саудівці та інші країни Перської затоки можуть отримати ще двадцять мільярдів доларів допомоги. Американці пропонують її як частину ширшого плану, спрямованого, як вони твердять, на модерацію ситуації в регіоні.

Вашингтон особливо турбує ядерна програма Ірану і підтримка угруповань на зразок Хезболли. Влада у США також хоче, аби уряди суннітських арабських країн більше підтримували іракський уряд Нурі Аль-Малікі.

Деякі законодавці у Конгресі вважають, що Саудівська Аравія недостатньо робить у цьому напрямку, і можуть заперечувати проти цього пакета допомоги. За повідомленнями, військовий пакет уперше містить бомби, керовані зі супутників.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: