Туск буде новим прем'єром Польщі

Лідер партії "Громадянська платформа" Дональд Туск очолить новий уряд Польщі.

Новим прем'єр-міністром Польщі стан лідер партії "Громадянська платформа" Дональд Туск. Про це повідомила канцелярія президента цієї країни.

Президент Польщі Лех Качиньський візьме сьогодні, 5 листопада,  участь у засіданнях Сейму і Сенату країни, повідомив журналістам офіційний представник канцелярії глави держави Міхал Каміньський.
 
Качиньський у вівторок почне політичні консультації з лідерами парламентських партій, починаючи з Дональда Туска - голови "Громадянської платформи", партії, яка перемогла на дострокових парламентських виборах 21 жовтня. 

"На цьому тижні президент доручить Туску сформувати уряд", - сказав Каміньський. 

"Ці зустрічі носитимуть характер консультації перед рішенням президента (про призначення Дональда Туска прем'єр-міністром), яке він має намір прийняти на цьому тижні", - пояснив представник канцелярії глави держави. 

Каміньський повідомив, що "представить Туску свої сумніви, що стосуються кандидатури Радослава Сікорського". Туск напередодні заявив, що планує призначити Сікорського новим міністром закордонних справ Польщі.
 
Згідно указу президента Польщі Леха Качиньського, перше засідання Сейму (нижньої палати парламенту) почнеться о 15.00 за місцевим часом (16.00 за Києвом). Сенат (верхня палата) збереться того ж дня увечері о 18.00 (19.00 за Києвом).
 
Згідно офіційним даним Державної виборчої комісії Польщі, на дострокових виборах до Сейму, що пройшли 21 жовтня, перемогла опозиційна ліберальна "Громадянська платформа" (РО) - 41,51%. На другому місці - правляча консервативна партія "Право і справедливість" (PiS) з 32,11%. Третю позицію посідає виборчий блок "Ліві та демократи" (LiD) - 13,15 %. До парламенту також пройшла Польська селянська партія (PSL) - 8,91 %. 

Таким чином, в новому Сеймі Польщі у PO - 209 мандатів, 166 місць отримав PiS, LiD - 53 депутати, PSL - 31, німецька національна меншина - 1 мандат. 

Лідером партії, що перемогла, "Громадянська платформа", є Дональд Туск, який, як очікується, стане новим главою уряду Польщі. 

Туск веде інтенсивні переговори з головою Польської селянської партії Вальдемаром Павляком (Waldemar Pawlak) про формування нового коаліційного уряду країни. Передбачається, що в новому складі уряду Павляк стане віце-прем'єром і міністром економіки. 

"Громадянська платформа" і Польська селянська партія мають в сумі 240 депутатських мандатів в новому парламенті. Для затвердження уряду необхідний 231 голос.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: