Туск хоче дружити з Росією

Новий прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск у першу чергу буде налагоджувати відносини з Росією.

Новий прем'єр Польщі Дональд Туск, призначений у п'ятницю на цей пост президентом країни Лехом Качиньським, вважає одною з пріоритетних задач поліпшення відносин з Росією, проте підкреслює, що для цього потрібні й зустрічні зусилля з боку Москви.

Лідер партії "Громадянська платформа", що перемогла на нещодавніх парламентських виборах, заявив, що формування нового уряду Польщі в коаліції з Польською селянською партією (PSL) буде завершене, найімовірніше, до 14 листопаду, коли буде відновлене засідання Сейму (нижньої палати парламенту) Польщі.

Лех Качинські та Дональд Туск
Dziennik
Офіційна церемонія пройшла в президентському палаці у Варшаві в Гетьманському залі
У п'ятницю, 9 листопада, президент Польщі Лех Качиньський призначив новим прем'єр-міністром країни Дональда Туска.

Офіційна церемонія пройшла в президентському палаці у Варшаві в Гетьманському залі.

Туск проінформував президента про те, що 10 листопада на засіданні Національної ради "Громадянської платформи" (PO) буде ухвалене рішення про створення коаліції з Польською селянською партією (PSL). Того ж дня аналогічне рішення має ухвалити Вища рада PSL.

Туск веде інтенсивні переговори з головою PSL Вальдемаром Павляком про формування нового коаліційного уряду країни. Передбачається, що в новому складі кабінету міністрів Павляк стане віце-прем'єром і міністром економіки.

PO і PSL мають в сумі 240 депутатських мандатів у новому парламенті. Для затвердження уряду необхідно 231 голос.

Дональду Туску - 50 років, народився 22 квітня 1957 року. Лідер партії "Громадянська платформа", історик, випускник Гданського Університету.

Сам Туск каже, що його батьківщина - Гданськ і легендарна незалежна профспілка "Солідарність". Йому довелося рано подорослішати: батько помер від серцевого захворювання, коли Дональд закінчував початкову школу. Мама все життя працювала в лікарні.

Коли Дональду було 14 років, він бачив сцени, що сформували його на все життя: "Тисячі демонстрантів, що співали "Варшав'янку", Комітет, що горить, міліціонери, що стріляють у натовп і натовпом розтерзані". Каже, що тоді він "навчився розрізняти добро і зло в публічному просторі".

Був одним із засновників і лідерів Незалежного об'єднання студентів. На третьому курсі університету одружився з Малгожате. Звільнений з роботи і з квартири за "Солідарність", сім років працював монтажником-висотником і одночасно - журналістом і видавцем опозиційних газет.

У 1991 році жителі Гданська вибрали його депутатом Сейму. На наступних виборах - у Сенат - він одержав чверть мільйона голосів. У 2000 році вийшов з Союзу свободи. Заснував "Громадянську платформу", головою якої став у 2003 році.

Зобов'язав депутатів від "Громадянської платформи" віддавати тринадцяту зарплату на благодійні цілі (сам допомагає дітям зі школи в Бещадах). Потім став автором закону, що раз і назавжди позбавив депутатів тринадцятих зарплат. Заснував фонд "Дар Гданська", що надає допомогу дітям із бідних сімей і дітям-інвалідам.

Автор більше ста публікацій, зокрема, знаменитої п'ятитомної серії "Жив-був Гданськ" і першого в історії польсько-кашубського словника для дітей.

Дружина Малгожата, двоє дітей - Міхал (25 років) і Кася (20 років).

2 травня 2005 року оголосив, що йде на президентські вибори, які програв чинному главі держави Леху Качинські.

На останніх виборах у Сейм Польщі 21 жовтня 2007 року балотувався у Варшаві. У столиці Дональд Туск особисто отримав приголомшливу перемогу, набравши більше півмільйона голосів виборців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: