Туск ще не визначився щодо ПРО

Майбутній уряд Польщі "не має жорсткої доктрини щодо розміщення в країні американської бази ПРО", - заявив Дональд Туск.

Дональд Туск
Туск хоче мати 100-процетну впевненість, що Варшава не фінансуватиме проект, який не збільшить безпеку країни.
Майбутній уряд Польщі "не має жорсткої доктрини щодо розміщення в країні американської бази протиракетної оборони, а тому відкритий для всіх аргументів за і проти", заявив лідер партії "Громадянська платформа" і кандидат на пост прем'єр-міністра Польщі Дональд Туск.

За його словами, новий уряд Польщі хотів би мати 100-процетну впевненість, що Варшава не фінансуватиме проект, який не збільшить безпеку країни.

В найближчі дні він хотів би "почути повну, конкретну інформацію від президента (Лєха Качинського) і уряду (Ярослава Качинського) деталі переговорів і домовленостей, що йшли між Польщею і США (з питання ПРО)", відзначив Туск. 

При цьому лідер "Громадянської платформи" підкреслив, що новий уряд Польщі послідовно проводитиме польську стратегічну лінію на підтримку дуже близьких відносин зі США.

"Наша партія хотіла б дуже серйозно обговорити питання бази. Позиція США в даний момент не зовсім точна, якщо говорити про майбутнє цього проекту", - сказав він.

"Якщо ми прийдемо до висновку, що база ПРО збільшує рівень безпеки Польщі, будемо відкриті до переговорів. Якщо прийдемо до висновку - разом з нашими партнерами, зокрема в ЄС і НАТО, - що цей проект неоднозначний, напевно ще роздумуватимемо", - сказав Туск.

США мають намір розмістити десять ракет-перехоплювачів на території Польщі, а радари системи ПРО - в Чехії. 

Перша з десяти ракет-перехоплювачів американської системи ПРО може бути поставлена на бойове чергування в Європі вже до 2011 року, повномасштабне розгортання всіх десяти ракет може бути завершене до 2013 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: