Туск вважає капітуляцією відмову від подальшого розширення ЄС

Туск виступив на економічному форумі і закликав не зупиняти розширення Євросоюзу та відзначив перспективність економічної інтеграції.

Прем'єр-міністр головуючої в Європейському союзі Польщі Дональд Туск вважає можливу відмову від подальшого розширення ЄС "капітуляцією".

Про це він заявив, відкриваючи триденний ХХІ Економічний форум в Криниці, тема якого: "Європейські дилеми: партнерство чи конкуренція?".

"Сумніви щодо того, чи є сенс у подальшому розширенню Європейського союзу, і у входженні до нього держав, які відповідають усім критеріям і стандартам, – це ознака капітуляції", - заявив він.

Дональд Туск, чия промова розміщена на офіційному веб-сайті польського уряду, вважає дуже позитивними результати розширення Європейського союзу на нові держави Східної Європи. Також він висловився за повну їх інтеграцію і вступ до ЄС.

За словами політика, Польща, яка вступила до ЄС у 2004 році, значно посилила свої позиції, а її економіка останні роки розвивається найшвидше серед усіх 27 держав об'єднання. "Ми твердо ведемо переговори про великий і мудрий бюджет для цілого ЄС, і говоримо про це не як бідні родичі", - заявив Туск.

Він зазначив, що за темпами економічного розвитку в другому кварталі цього року 4 із 5 держав - лідерів Євросоюзу – це країни, котрі приєдналися до ЄС 7 років тому: Естонія, Литва, Латвія та Польща.

Крім того, Туск запевнив, що Польща планує підтримувати подальше розширення Європейського союзу, назвавши головною умовою євроінтеграції для держав-кандидатів запровадження у себе європейських стандартів демократії.

"Тоді усі бар'єри будуть подолані, тоді можлива допомога, співфінансування амбітних заходів, а Польща нехай буде прикладом, що це можливо і насправді діє", - сказав він.

За даними польських ЗМІ, у перший день форуму на ньому присутні Президент Грузії Михайло Саакашвілі і голова уряду Молдови Володимір Філат.

Як повідомлялось, найвищим посадовцем від України, який візьме участь у роботі форуму, буде перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв. Планується, що він виступить 9 вересня на спеціальній сесії, присвяченій розширенню європейського ринку на схід.

Читайте також:

ЄС: союз з Росією зажене Україну в глухий кут

Янукович впевнений, що "за років десять" Україна буде в ЄС

МЗС України: суд над Тимошенко ускладнює переговори з ЄС

Янукович сподівається на відміну віз з ЄС до Євро-2012

Українці масово відрікаються від України задля Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: