У 13 містах Італії через спеку оголошено критичний рівень небезпеки

Максимальний рівень небезпеки оголошено через спеку в 13 містах Італії. У багатьох населених пунктах атмосферна вологість зараз перевищує 70%.

Національна служба Цивільної оборони привласнила в середу максимальний, "червоний" рівень небезпеки відразу 13 містах Італії у зв'язку з аномальною спекою і задушливою спекою, які в останні дні обрушилися на Апенніни.

Згідно з інформацією, розміщеної на сайті служби ГО, мова, зокрема, йдеться про такі великі міста, як Рим, Флоренція, Болонья, Мессіна, Палермо, Перуджа, Трієст, де стовпчик термометра впритул підібрався, а подекуди і перевищив 40-градусну позначку.

За даними метеослужби ВВС Італії, нинішній атмосферний феномен, пов'язаний з дією африканського антициклону, привів до значного підвищення вологості повітря. У багатьох населених пунктах, розташованих на Апеннінах, атмосферна вологість зараз перевищує 70%. При цьому мінімальна температура повітря, зафіксована в Італії минулої ночі, склала 21 градус.

Багато регіонів та міст вживає екстрених заходів у зв'язку зі спекою й небезпекою, яку вона представляє для здоров'я населення. Мова йде, насамперед, про всебічну допомогу особам, що входять до "групи ризику", тобто, грудним дітям і літнім людям, що страждають рядом хронічних захворювань.

Значне зростання викликів лікарів швидкої медичної допомоги зареєстроване в ці дні в багатьох італійських регіонах.

З 15 травня в 27 містах країни була введена спеціальна програма моніторингу і запобігання ризикам, пов'язаним зі спекою. У 34 містах введена в дію система відстеження рівня щоденної смертності населення по різних вікових групах.

Крім того, на Апеннінах здійснюється масштабна кампанія з інформування населення про небезпеки, які представляє спека для здоров'я. Зокрема, в країні діє безкоштовна довідкова телефонна лінія 1500.

У сформованій ситуації лікарі настійно рекомендують не виходити на вулицю в найбільш спекотний час доби і пити якомога більше води. Влада італійської столиці в зв'язку з цим вже роздали в місті безкоштовно близько 150 тисяч пляшок мінеральної води.

Читайте також:

В Італію прийшла аномальна спека і прокинувся вулкан Етна

Італія просить ООН врятувати Венецію від туристів

Виверження вулкану Етна перервало авіасполучення з Сицилією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: