У 17 штатах оголосили надзвичайну ситуацію через кібератаку на трубопровід США: підозрюють Росію

Дата публікації
Перегляди
4238
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У 17 штатах оголосили надзвичайну ситуацію через кібератаку на трубопровід США: підозрюють Росію

Фото: pixabay.com

Американська влада застосувала надзвичайні повноваження у зв'язку з інцидентом.

У зв'язку з масштабною хакерською атакою на найбільший трубопровід США Colonial Pipeline у 17 штатах та Вашингтоні оголосили надзвичайну ситуацію.

Відповідну декларацію 9 травня ухвалило Федеральне управління безпеки автомобільних перевезень при Міністерстві транспорту США, щоб забезпечити відкритість ліній подавання палива.

У заяві зазначено, що декларація "регулює надзвичайні умови, створюючи необхідність негайного транспортування бензину, дизельного палива, реактивного палива та інших нафтопродуктів, що переробляються, а також забезпечує необхідну допомогу".

Після відключення Colonial Pipeline паливо почали перевозити транспортом – водіям збільшили кількість часу, який вони можуть проводити за кермом. Як пише ВВС, тимчасове звільнення від обмежень дозволяє перевозити пальне автоцистернами й танкерами.

Хоча очікується, що це не вплине на ціни на бензин та дизельне паливо, якщо експлуатація трубопроводів відновиться найближчими днями, постачальники палива стають "все більш нервовими" з приводу можливого дефіциту, зазначає Bloomberg.

Мережа Colonial Pipeline забезпечує доставку 45% усього палива на східному узбережжі країни. Зокрема, компанія забезпечує паливом штат Нью-Йорк і його найбільші аеропорти.

Компанія повідомила, що перекрила трубопровід на дистанції майже 9 тисяч кілометрів у відповідь на кібератаку.

Як повідомляють CNN, BBC, Bloomberg та Washington Post, кібератаку здійснила група DarkSide. За даними ЗМІ, вона походить з Росії. При цьому, на думку джерел телекомпанії, що входять до неї хакери здійснюють атаки в неросійськомовних країнах.

Водночас Росія відкидає звинувачення з боку США в кібератаці.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4238
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація