У 2009 році світові військові витрати досягли рекорду

Минулого року світ витратив на зброю 1,53 трильйона доларів. Криза майже не вплинула на військово-промислову галузь.

Військові витрати у всьому світі в 2009 році досягли рекордної позначки в 1,53 трильйона доларів.

Про це йде мова у звіті Стокгольмського міжнародного інституту дослідження миру (SIPRI).

У порівнянні з 2008 роком цей показник збільшився на 5,9 відсотка, з 2000 - на 49 відсотків. Таким чином, глобальна фінансово-економічна криза, що вибухнула восени 2008 року, майже не вплинула на військово-промислову галузь.

За даними SIPRI, в 2009 році більшість країн світу значно збільшили інвестиції у фінансовий і реальний сектор економіки, для того щоб утримати ВВП від спаду. При цьому слід було очікувати скорочення фінансування оборонно-промислового комплексу, проте цього не сталося.

У звіті SIPRI говориться, що "військові витрати рідко стають частиною урядового плану зі стимулювання економіки". Тим не менше, в минулому році 65 відсотків країн ці витрати збільшили.

Перше місце за обсягом витрат на "оборонку" минулого року зайняли США - військові витрати цієї країни становили 661 млрд доларів. Ця сума становить 43 відсотка від загального обсягу світових витрат на "оборонку". На другому місці опинився Китай, чиї військові витрати склали близько ста мільярдів доларів. Третє місце зайняла Франція з 63,9 мільярда доларів.

Читайте також:

Уряд планує відібрати у Януковича торгівлю зброєю

Україна збільшила дохід від продажу зброї в 1,5 рази

Названі найбільші в світі виробники зброї

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: