У 2010 році республіку Абхазія визнає низка тихоокеанських держав

Міністр МЗС Абхазії заявив, що є надійні перспективи в питанні визнання Абхазії і в Латинській Америці.

У 2010 році Абхазія чекає визнання своєї незалежності з боку низки країн Тихоокеанського басейну.

Про це заявив міністр закордонних справ Абхазії Сергій Шамба. Він також зазначив, що "є надійні перспективи в питанні визнання Абхазії і в Латинській Америці". За його словами, Сухумі також буде продовжувати дипломатичні зусилля в цьому напрямку і на Близькому Сході.

Шамба зазначив, що Європейський Союз також рано чи пізно змінить стратегію щодо Абхазії. "Ми бачили, що вибори президента республіки, які пройшли 12 грудня, отримали з боку ЄС більш зважену оцінку", - вважає голова абхазького МЗС.

"У заяві головуючої в ЄС Швеції, поширеній після виборів, говорилося, що Євросоюз "взяв до відома "президентські вибори", проведені в Абхазії 12 грудня "- нагадав він." Ми пам'ятаємо, що попередні вибори президента Абхазії в 2004 році не визнавалися Євросоюзом , а нинішнє формулювання "взяти до відома" вже означає фактично визнання ", - вважає Шамба.

У Сухумі також заявляють, що Абхазія буде продовжувати контакти з Туреччиною. "Минулого року під час консультацій з представниками цієї країни були досягнуті явні і певні успіхи, і ми будемо розвивати в цьому напрямку дипломатичні зусилля, і сподіваємося, там теж буде розвиток, це вже абсолютно очевидно", - заявив Шамба.

Нагадаємо, в грудні минулого року в Сухумі було підписано угоду про встановлення дипломатичних відносин між міністерствами закордонних справ Абхазії і республіки Науру.

Крім Науру, незалежність Абхазії визнавали ще три країни. 26 серпня 2008 року республіку визнала Росія, а 5 вересня того ж року за прикладом Москви пішла Нікарагуа. 10 вересня 2009 року про визнання незалежності Південної Осетії і Абхазії оголосив президент Венесуели Уго Чавес.

Читайте також:

Парламент Білорусі відклав визнання Абхазії і Південної Осетії

Південна Осетія встановила дипломатичні відносини з Науру

Росія заплатить 50 млн дол. Науру за визнання Абхазії і Південної Осетії

Тимошенко поклялася не визнавати незалежність Абхазії та Південної Осетії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: