У 2010 році у США народиться більше кольорових дітей, ніж білих

Поточний рік може стати "переломним моментом", коли кількість дітей, народжених представницями меншин, перевищить кількість дітей, народжених білими жінками.

На частку етнічних меншин припадає майже половина дітей, народжених у США. Про це йдеться в статті, опублікованій у журналі Time. При збереженні такої тенденції в найближчі 40 років меншини можуть стати більшістю, відзначає автор статті Хоуп Ієн.

Демографи стверджують, що поточний рік може стати "переломним моментом", коли число дітей, народжених представницями меншин, перевищить число дітей, народжених білими жінками.

Зростання показників пов'язане з тим, що імміграція в США призвела до збільшення кількості жінок дітородного віку з Латинської Америки, і вони схильні народжувати на світ більше дітей, ніж представниці інших народів. За останніми доступними даними перепису, в 2008 році на частку меншин припадало 48% дітей, народжених у США, в порівнянні з 37% в 1990 році. При цьому на частку латиноамериканців припадало 25%, на частку чорношкірих - 15%, на частку азіатів - 4%. Ще 4% дітей з'явилися на світ в багаторасових сім'ях.

"Статистичні показники говорять про те, що до середини століття Америка може стати країною з переважанням меншин", - стверджує Кеннет Джонсон, професор соціології Університету Нью-Хемпшира, який провів дослідження.

Це не перше дослідження, яке приходить до такого висновку. У грудні минулого року Бюро з перепису населення США підрахувало, що білі стануть меншістю в країні до 2050 року.

Якщо в США це відбудеться через 40 років, то в найнаселенішому регіоні сусідньої Канади - вже через сім років. До 2017 року, з'ясувало статистичне відомство країни, кольорове населення обійде за чисельністю білих у Великому Торонто (GTA) - агломерації, яку очолює найбільше місто країни, столиця провінції Онтаріо і центр тяжіння більшості іммігрантів. Тим самим "видимі меншини", як їх там називають, стануть фактично "видимою більшістю", пише газета The Toronto Star. А в 2031 році кольорові складуть вже 63% від населення Великого Торонто. Кількість кольорових в GTA до цього часу виросте більш ніж в два рази - якщо в 2006 році їх було 2,3 млн чоловік, то в 2031 році буде 5,6 млн.

Кожен четвертий житель агломерації буде південноазіатського походження, оскільки саме в сім'ях вихідців з південної Азії народжуваність найбільш висока. Але от, наприклад, китайці в Канаді народжують дітей неохоче, перебуваючи на одному з останніх місць за цим показником.

Читайте також:

Діти іммігрантів подали до суду на Обаму

В американську армію планують набирати іммігрантів

Кожен п'ятий американець буде іммігрантом

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: