У 30-кілометровій зоні навколо "Фукусіми" рівень радіації перевищує норму в 750 разів

Навколо аварійного реактора японської АЕС провели нові заміри радіації: він становить 150 мікрозівертів на годину.

Рівень радіації у 30-кілометровій зоні навколо аварійної атомної станції "Фукусіма-1" в Японії високий і становить 150 мікрозівертів на годину. За шість-сім годин людина отримує свою річну безпечну для здоров'я дозу опромінення.

Заміри проводились префектурі Фукусіма протягом двох годин з 10 ранку у п'ятницю у 18 точках в радіусі від 30 до 60 км від станції.

Нормальна доза радіації для людини становить 0,05 - 0,2 мікрозіверта на годину.

Рівень радіації в зоні другого аварійного реактора АЕС у п'ятницю вранці дещо знизився - до 279 мікрозівертів на годину. Напередодні під час скидання військовими гелікоптерами води на третій реактор рівень радіації на висоті до ста метрів перевищував 87 мілізівертів на годину.

За словами лікарів, якщо людина піддалася невисокій дозі опромінення, виникає загроза захворювань: на лейкемію - протягом п'яти років, на рак - через 10-15 років. Але розвиток цих хвороб не є автоматичним і обов'язковим наслідком радіоактивного опромінення. При цьому діти та вагітні жінки – в особливій групі ризику, оскільки радіація може привести до мутацій у ДНК, а пухлини у дитячому організмі можуть рости дуже швидко.

Нагадаємо, 11 березня в Японії стався потужний землетрус, який викликав цунамі. Загинули більше 6,5 тисячі людей, понад 10 тисяч вважаються зниклими безвісти, але шанси знайти їх живими практично нульові.

Катаклізм спровокував надзвичайну ситуацію на АЕС "Фукусіма-1", де вийшла з ладу система охолодження. З шести енергоблоків на чотирьох вже сталися пожежі, вибухи і часткове розплавлення паливних стрижнів. Японці досі безуспішно намагаються остудити реактори і тепловиділяючі елементи.

Слідкуйте за новинами про наслідки цунамі та ядерну катастрофу в Японії тут.

Читайте також:

У світі паніка – пігулки з йодом продають за 500 доларів

Екологи запустили онлайн-карту рівня радіації

Битву за "Фукусіму" ведуть ліквідатори-"камікадзе": 5 з них уже загинули

У Японії закінчилося паливо для крематоріїв

ВідеоУ 30-кілометровій зоні навколо "Фукусіми" рівень радіації перевищує норму в 750 разів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: