У Афінах поліція застосувала сльозогінний газ проти мусульман

Протест іммігрантів-мусульман проти дій поліцейського, який ніби розтоптав Коран, переріс у безлади в центрі Афін.

Сутички між сотнями іммігрантів-мусульман і грецькою поліцією відбулися 21 травня ввечері у центрі Афін. Приводом для безладів стала маніфестація 1500 мусульман із Сирії, Пакистану і Афганістану, які протестували проти дій поліцейського, який під час перевірки сирійського кафе нібито розірвав екземпляр Корану і розтоптав його ногами.

Маніфестанти пройшли до центральної афінської площі Омонія і по дорозі розбили вітрини кількох магазинів і п'ять автомашин. Учасники акції також закидали камінням і урнами із сміттям місцеву поліцейську ділянку.

Стражам порядку довелося застосувати сльозогінний газ, аби розігнати натовп.

Представники поліції говорять, що буде проведене внутрішнє розслідування, аби з'ясувати, чи дійсно поліцейський розірвав Коран.

Грецькі неурядові організації, що займаються захистом прав іммігрантів, оголосили про намір провести у п'ятницю, 22 травня, нову маніфестацію.

Щорічно до Греції через сухопутні і морські межі проникають тисячі нелегальних мігрантів з країн Азії, Африки і Близького Сходу. Більшість з них перевозиться на невеликих судах з Туреччини, яка потім відмовляється приймати нелегалів назад.

Афіни звинувачують Анкару у тому, що вона свідомо сприяє збільшенню чисельності мусульман, які нелегально прибувають і осідають у Греції.

За даними МВС Греції, в цій країні в 2008 році були арештовані більше 146 тисяч іммігрантів за незаконний в'їзд або перебування в країні в порівнянні з 112 тисячами в 2007 році. Понад 57 тисяч незаконних іммігрантів прибуло з Туреччини.

Нелегали складають близько 250 тисяч чоловік з приблизно мільйона іммігрантів, що проживають в 11-мільйонній Греції. Велика частина іммігрантів, що мають законні документи, - албанці.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Афінами прокотилися масові заворушення студентів-анархістів.

До тих подій призвела загибель 15-річного Алексиса Грігоропулоса 6 грудня 2008 року від кулі поліцейського в афінському районі Ексархія, де вже десятиліття час від часу відбуваються нальоти анархістів на поліцейські патрулі.

Читайте також:

В Греції підірвали дві поліцейські дільниці

Анархісти влаштували погром в центрі Афін

В Афінах підпалили чотири банки, автосалон та офіси політиків

Нові сутички в Греції: студенти захопили радіостанцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: