У африканській країні Малаві сперечаються, чи законно псувати повітря на публіці

У колишній британській колонії Малаві йдуть суперечки з приводу закону: чи можна людям пукати в громадському місці.

У країні Малаві, що на півдні Африки, йдуть запеклі суперечки про заборону випускання газів на публіці. Там зараз обговорюється такий законопроект. Такий проступок хочуть розцінювати як дрібне порушення і стягувати за нього невеликий штраф.

"Кожен, хто псує атмосферу в будь-якому місці таким чином, що вона стає шкідливою для публіки, для здоров'я людей, у місцях громадського користування, або на підприємствах, або в житлових районах, або на відкритому для публіки просторі, вважається винним в адміністративному правопорушенні" , - йдеться в законопроекті "Про місцеві суди", який наступного тижня має набути чинності.

Міністр юстиції Малаві Джордж Чапонда, що має диплом юриста, переконаний: це визначення відноситься і до газоподібних продуктів діяльності кишечника. І активно його підтримує: запровадження законодавчої заборони на позбавлення від метеоризму буде правильним кроком до "громадської благопристойності", вважає міністр.

"Чому б просто не піти в туалет, якщо хочеться пукнути? Вам сподобається, якщо всі навколо будуть псувати повітря? - заявив він в інтерв'ю місцевій радіостанції Capital.

З думкою глави мін'юсту принципово не згодний генеральний стряпчий Малаві Ентоні Каманга. Він вважає, що словосполучення "псувати атмосферу" відноситься не до кишечника, а до загального забруднення навколишнього середовища. "Як будь-яка розумна або адекватна людина може намагатися криміналізувати випускання газів на публіці, до мене просто не доходить", - сказав він.

Сторонні спостерігачі задаються скоріше практичною, ніж термінологічною проблемою: якщо заборона все-таки відбудеться, хто і яким чином буде забезпечувати її виконання.

Міністра Чапонду, втім, це питання в глухий кут не ставить. Відповідальність за покарання винних він пропонує покласти на вождів місцевих племен. І додає: адже владі вдалося у свій час домогтися того, що люди перестали мочитися на публіці.

З тексту закону 1929 під назвою "Псування повітря" випливає, що "кожен, хто псує атмосферу громадських місць, і чиї дії мають шкідливий вплив на оточуючих, на здоров'я людей, на що знаходяться в приміщенні, що торгують або проходять поблизу людей, винний у дрібному правопорушення ".

Жоден малавієць не був ніколи засуджений за порушення цього закону, поліція також ніколи не переслідувала людей за вказане правопорушення.

Колишня британська колонія Малаві відома своїми ультраконсервативними законами. Наприклад, під страхом тюремного ув'язнення там довго забороняли чоловікам носити довге волосся, а жінкам - брюки.

Читайте також:

У США мусульманин вбив свою дочку, яка знехтувала законами шаріату

У Румунії узаконили чаклунство

На Мальдівах мусульманин одружив європейців обізвавши їх "невірними свинями"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: