Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Спецпризначенці застосовують сльозогінний газ.

У столиці Албанії Тирані 11 травня почався антиурядовий протест, організований опозиційними партіями. Протестувальники закликають лівий уряд подати у відставку та призначити дострокові вибори парламенту.

Як повідомляє New York Times, тисячі протестувальників зібрались перед головним будинком уряду у Тирані. Вони закидають будівлю петардами, коктейлями Молотова та іншими снарядами. Поліція застосувала сльозогінний газ проти людей, які прорвали поліцейський кордон та попрямували до урядової будівлі. Страждають і інші будівлі, що належать різним відомствам, зокрема силовим.

Президент закликав людей “не вдаватись до жорстокості та протистояння”. Міністр внутрішніх справ зазначив у мікроблозі, що “демократія не будується коктейлями Молотова, які хочуть зруйнувати Албанію. Та це неможливо!”.

Опозиція звинувачує прем’єр-міністра країни у корупції та зв’язках з організованою злочинністю, в уряді звинувачення відкидають. Опозиційні лідери закликають продовжувати протест, поки прем’єр не подасть у відставку і не сформується перехідний кабмін, який наблизить дострокові вибори.

У червні поточного року Албанія очікує від Євросоюзу рішення, чи розпочнеться робота з отримання повноцінного членства країни у ЄС, а також має провести низку виборів муніципального рівня. Протести сколихають країну вже вчетверте від середини лютого.

Залиште свій коментар

Вибір редакції