У Америки з'явився новий супротивник в ООН - "вісь" за участю Росії

Бразилія, Росія, Індія і Китай вперше виступили у ролі дипломатичного альянсу у зв'язку з подіями в Лівії. В ООН може бути створено новий "альтернативний" блок.

Чотири держави БРІК - Бразилія, Росія, Індія і Китай - вперше виступили єдиним фронтом у сфері зовнішньої політики.

Це може означати появу в ООН нового блоку, який може завдати неприємностей США, пише італійська La Repubblica. Нова вісь, на думку західних журналістів, народжується як альтернатива "західному порядку".

Вперше "економічний клуб" БРІК виступив у ролі дипломатичного альянсу у зв'язку з військовою операцією в Лівії. Напередодні на Раді Безпеки ООН їхня критика з приводу безпольотної зони над Лівією стала сигналом арабському світу: існують й інші покровителі, крім Америки та її європейських союзників.

"Цей факт віщує появу альтернативи коаліції, яку Обама насилу зібрав під прапором НАТО", - пише видання.

У квітні в Китаї, в місті Санья, пройде саміт БРІК. Вперше на цьому саміті чотири великі незахідні держави обговорюватимуть не тільки питання торгівлі і фінансів, енергетики і валюти, а й зовнішню політику.

На ньому країни БРІК можуть вирішити використовувати свою економічну вагу, перетворивши її на дипломатичний важіль. Адже, до всього, у складі БРІК дві "історичні" військово-політичні держави, що володіють правом вето в РБ ООН - Росія і Китай - і два кандидати на вступ до постійних членів Радбезу після проведення реформи ООН: Індія і Бразилія.

Щодо лівійського питання члени клубу виступили згуртовано, всі чотири країни утрималися при голосуванні резолюції №1973, а як тільки почалися військові операції, вони одразу ж виступили з критикою на адресу коаліції.

Крім того, нагадаємо, БРІК готується до розширення - минулого року голова КНР Ху Цзіньтао офіційно запросив ПАР підключитися до діяльності об'єднання.

Резолюція Ради Безпеки ООН, яка санкціонує застосування сили для захисту цивільного населення Лівії, була ухвалена 17 березня за ініціативою Лівану, Великобританії, Франції та США. Бразилія, Індія, Китай і Росія утрималися від голосування, але не скористалися правом вето, щоб заблокувати документ.

Читайте також:

Командування військовою операцією в Лівії переходить до НАТО

ПАР офіційно увійшла до групи країн БРІК

ЄС оприлюднив список усіх економічних санкцій щодо Лівії

Каддафі закликав створити "ісламську коаліцію" для війни із Заходом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: