Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У австралійському штаті надзвичайний стан через нашестя "летючих лисиць"

Люди не можуть відкривати вікон у власних будинках.

Надзвичайний стан у австралійському штаті Новий Південний Вельс - його захопили летючі миші, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Сіроголова летюча лисиця - так називають кажана, настільки поширеного в Австралії, що п'ять років тому він навіть потрапив на місцеву доларову монету. Таких кажанів десятки тисяч. Дослідники кажуть, що такої великої зграї ще ніколи не бачили.

Дерева навколо будинків місцевих мешканців обсипані кажанами, наче яблуками. Жителька Даніелла Сміт називає себе ув'язненою у власній оселі: "Ми нічого не можемо зробити через них! Я не відчиняю вікна, не сушу білизну. Я не можу вчитися - від них стільки галасу, що сконцентруватися неможливо".

Під гучні звуки мешканці штату засинають і прокидаються. Але це не єдине, що турбує їх у сусідстві зі стотисячною юрмою кажанів. В парках дрібні гілки не витримують і падають просто на голову людям. Один з найбільших парків штату через це довелося зачинити. Не кажучи вже про те, що кажани переносять сказ.

Відео У австралійському штаті шукають спосіб позбутись нашестя кажанів

"Ми не можемо далі чекати. Ми мусимо вдатися до якихось дій. Люди вже вдосталь натерпілися від цих мишей", - каже голова міської ради Ліндсі Браун.

Майже два мільйони американських доларів виділили з бюджету на те, аби розігнати кажанів. Справа за малим: вирішити, як. Є ідеї використати дим, або шум, або воду. Адже вбивати мишей не можна. Їх вважають рідкісним видом, якому дуже легко зашкодити. Тож попросити їх геть треба якось ввічливо. Та навіть із цим погоджуються не всі і пропонують чекати, поки кажани розлетяться самі.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції