У Бахрейні, по поверненню лідера опозиції, відновилися протести

Після повернення до Бахрейну лідера опозиції, у країні продовжилися протести. У ході беруть участь понад 200 тисяч осіб.

Масова демонстрація почалася в другій половині дня на Бахрейні після повернення з Лондона лідера ліворадикального руху за свободу і демократію Хасана Мшайми. Хода прихильників опозиції розтягнулася на три кілометри. За інформацією опозиції, в акції беруть участь понад 200 тисяч осіб. Хода має мирний характер.

Мшайма, засуджений заочно до тюремного ув'язнення за підбурювання до повалення уряду, заявив в понеділок, що "не може залишатися за кордоном у момент, коли в його країні відбуваються історичні події".

Нагадаємо, протестні акції в Бахрейні розпочалися 14 лютого. Демонстранти, що зайняли Перлову площу в центрі Манами, вимагали політичних реформ, відставки уряду і "встановлення справжньої конституційної монархії". Протестувальники, більшість з яких — мусульмани-шиїти, що становлять 75% населення Бахрейну, вимагають більших прав і впливу в країні, кермують якою мусульмани-суніти.

За кілька останніх днів під час зіткнень в Бахрейні загинуло семеро людей. До столиці королівства були введені війська, а Перлову площу блокували танки. Однак згодом наслідний принц Бахрейну Сальман бен Хамад Аль Халіфа наказав військовим покинути житлові квартали столиці й закликав до діалогу з шиїтською громадою.

У вівторок, 22 лютого, король Хамад бен Іса оголосив про звільнення з в'язниць великої групи політичних в'язнів і припинення переслідувань опозиційних діячів, однак народ порахував ці заходи половинчастими.

Основною вимогою опозиції є виборність органів влади і встановлення "справжньої конституційної монархії".

Читайте також:

Король Бахрейну наказав почати діалог з опозицією

У Бахрейні поліцейські відкрили вогонь по демонстрантам

Опозиція Бахрейну через загибель демонстрантів вимагає відставки уряду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: