У Бахрейні шиїтська опозиція закликала до повалення монархії

Шиїти, що знаходяться в більшості в Бахрейні, вимагали раніше лише рівних прав з сунітською меншістю та зміни абсолютної монархії на конституційну.

 Три радикальні шиїтські угрупування Бахрейну, включаючи провідну з них, рух "Хак", створили коаліцію заради повалення монархії.

"Наша тристороння коаліція прийняла рішення повалити існуючий режим у Бахрейні і встановити демократичне республіканське правління", - йдеться у заяві коаліції.

Шиїти, що знаходяться в більшості в Бахрейні, вимагали раніше лише рівних прав з сунітською меншістю, яка утримує владу в цьому арабському королівстві, зміни абсолютної монархії на конституційну і видалення прем'єр-міністра, принца Халіфи ібн Салмана аль-Халіфи, дядька короля Хамада ібн Іси аль -Халіфи.

Основною рушійною силою пікетувальників є безробітна шиїтська молодь. Корінні бахрейнці шиїтського віросповідання незадоволені тим, що робочі місця уряд воліє виділяти сунітам, в тому числі іммігрантам з інших арабських країн і Пакистану, обходячи власних підданих.

Раніше у понеділок, 7 березня, сотні шиїтів зібралися на демонстрацію перед посольством США - вони просили Вашингтон підтримати їхні вимоги. Дипломати зустрілися з представниками демонстрантів і повідомили їх, що віддані духу партнерства з урядом і народом Бахрейну. У заяві посольства сказано, що всі сторони конфлікту повинні негайно приступити до діалогу.

Читайте також:

У Ємені, Бахрейні, Омані та Ірані поліція розганяє демонстрантів

Влада Бахрейну випустила більше 100 політичних в'язнів

У Бахрейні, по поверненню лідера опозиції, відновилися протести

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: