У Бахрейні ув'язнили понад сотню людей – там викрили "терористичну змову", пов'язану з Іраном

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Правозахисники назвали вироки "обурливими".

16 квітня влада Бахрейну ув'язнила 138 осіб та позбавила їх громадянства за змову з метою формування "терористичної" групи, пов'язаної з Іраном.

Про це повідомляє AFP.

Вироки розкритикували як опозиція країни, так і міжнародні правозахисні організації.

Людей засудили до трьох років позбавлення волі за спробу побудувати Хізболлу Бахрейну - аналогічну ліванській шиїтській організації. Як стверджує влада країни, деякі з них пройшли військову підготовку в Лівані, Ірані та Іраку.

Правозахисники з Amnesty International назвали вироки "обурливими" і вважають їх ознакою ігнорування владою Бахрейну міжнародних судових стандартів. Там додали, що судовий процес "демонструє, як влада Бахрейну все більше покладається на позбавлення громадянства як інструмент репресій".

За неофіційними оцінками в Бахрейні понад два століття править династія сунітів Аль-Халіфа. Невелика держава Перської затоки - ключовий союзник США, розташований між конкурентами Саудівською Аравією та Іраном.

Країна охоплена заворушеннями від 2011 року, коли влада придушила протести на чолі з шиїтами, що вимагають політичних реформ.Відтоді сотні протестувальників були ув'язнені або позбавлені їх громадянства, при цьому влада Бахрейну стверджує, що Іран підготував і підтримав демонстрантів, щоб повалити уряд країни. В Ірані це заперечують.

Разом з цим всі опозиційні групи в Бахрейні були заборонені і розформовані. Минулого року король підписав указ про надання військовим судам права судити цивільних осіб, обвинувачених в "тероризмі". Також лідерам розформованих партій заборонили брати участь у виборах в законодавчі органи.

Нагадаємо, у січні Помпео заявив, що США створюють глобальну коаліцію проти Ірану. Очікуються його візити в Йорданію, Єгипет, Бахрейн, ОАЕ, Катар, Саудівську Аравію, Оман і Кувейт. Революційний характер іранського режиму є загрозою для всього світу, додав Помео.

ВідеоУ Ізраїлі екс-міністра засудили до 11 років тюрми за шпигунство для Ірану

Працювати на користь іноземної держави Гонен Сегев почав 7 років тому. Його завербували іранські спецслужби. Під час розслідування Сегева екстрадували з Африки, з Екваторіальної Гвінеї, де він жив останні кілька років. Це не перше його тюремне покарання. 

У Ізраїлі екс-міністра засудили до 11 років тюрми за шпигунство для Ірану

Залиште свій коментар

Вибір редакції