У балістичної ракети "Булава" знайшли дефект

Всього було проведено 11 випробувальних пусків "Булави", з яких шість були визнані невдалими.

"Булава" має стати в перспективі основою морських стратегічних ядерних сил. Цією ракетою будуть озброєні підводні ракетні крейсера стратегічного призначення

Причиною останнього невдалого пуску морської балістичної ракети "Булава" є конструктивно-технологічний дефект рульового агрегату. Про це повідомив у понеділок представник ВПК, близький до комісії з розслідування причин останнього аварійного пуску.

Цей пуск був проведений 15 липня цього року з підводного човна "Дмитро Донський" з акваторії Північного моря. Ракета самоліквідувалася після нештатного спрацьовування першого ступеня.

Всього було проведено 11 випробувальних пусків "Булави", з яких шість були визнані невдалими. Джерело нагадало, що причиною передостанньої аварії "Булави" був бракований піропотрон.

Раніше головнокомандуючий ВМФ РФ адмірал Володимир Висоцький висловив упевненість в тому, що ракета полетить обов'язково. Головком наголосив на необхідності найсуворішого контролю за якістю вузлів і агрегатів, з яких збирається ракети. Відомо, що в цій кооперації беруть участь більше 500 російських підприємств.

Заступник міністра оборони РФ Володимир Поповкін заявив у вересні, що незалежна комісія, створена після серії аварійних пусків морської стратегічної ракети "Булава", не завершила роботу. Тому поки випробувань не буде.

Після чергового невдалого пуску ракети "Булава" була створена комісія, яка перевіряє технологію виготовлення ракети на всіх етапах її виробництва. Крім цього, було створено комісію з незалежних експертів, які представляють наукові інститути та фірми, не задіяні в кооперації з розробки та виготовлення "Булави".

За словами Поповкіна, загальне розуміння причин невдалих пусків є. Основна причина - відсутність технологічної дисципліни. Це не конструктивна помилка, а відступ від вимог технологічного процесу. Поповкін відзначив, що при розробці "Булави" вирішена найголовніша проблема - це відпрацювання старту з підводного положення, коли ракета повинна пройти товщу води. Поповкін сказав, що даний етап відпрацьований. Проблеми з пусками "Булави" виникають на наступних етапах польоту ракети, під час роботи першого і наступних ступенів.

Міжконтинентальна балістична ракета морського базування Р30 3М30 "Булава-30" (в міжнародних договорах використовується назва РСМ-56, за класифікацією НАТО - SS-NX-30) може нести до 10 ядерних блоків індивідуального наведення, потужністю до 150 кілотонн кожен. Радіус дії "Булави" - 8 тисяч кілометрів.

"Булава" має стати в перспективі основою морських стратегічних ядерних сил. Цією ракетою будуть озброєні підводні ракетні крейсери стратегічного призначення проекту 955 (шифр "Борей"), які зараз будуються на "Севмашпредприятие": "Юрій Долгорукий", "Олександр Невський" і "Володимир Мономах" (по 12 твердопаливних балістичних ракет "Булава") . У грудні буде закладено четвертий корабель в цій серії. Попередньо, прийнято рішення назвати човен "Святитель Миколай".

Гендиректор розробляв "Булаву" Московського інституту теплотехніки (МІТ) Юрій Соломонов після останнього невдалого пуску ракети написав заяву про звільнення з посади. Проте він залишився на посту генконструктора ракети. Новим гендиректором МІТ призначений Сергій Нікулін, який раніше очолював Московський машинобудівний завод "Вимпел".

Читайте також:

Експерти: ракета "Булава" не виправдала сподівань

Російська ракета "Булава" вибухнула під час запуску. Підозрюють диверсію

"Булава" самоліквідувалася під час вирішальних випробувань

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: