У Барселоні десятки тисяч людей вийшли на акцію проти руху за незалежність Каталонії

Дата публікації
Перегляди
1537
У Барселоні десятки тисяч людей вийшли на акцію проти руху за незалежність Каталонії

Associated Press

Кількість учасників називають від 80 до 400 тисяч.

Десятки тисяч людей вийшли на вулиці Барселони, щоб взяти участь у маніфестації проти руху за незалежність Каталонії від Іспанії. В проведеній у неділю, 27 жовтня, масовій акції взяло участь, за оцінками органів влади, близько 80 тисяч осіб. Організатори називають інші цифри - 400 тисяч учасників, передає інформагенція dpa.

Багато учасників масового заходу розмахували прапорами Іспанії та вигукували гасла: "Нехай живе Іспанія!" або "Нехай живе король!". Дехто з демонстрантів несли плакати з написами "Ми теж каталонці! Спиніть це божевілля!".

Серед учасників заходу був і нинішній міністр закордонних справ Іспанії Жозеп Борелль та кілька інших високопосадовців, що прибули з Мадрида.

Associated Press

Нинішня акція протесту проти руху за незалежність Каталонії й відокремлення цього регіону від Іспанії стала першою від моменту оголошення вироків лідерам каталонського руху за незалежність.

Як повідомлялося, 14 жовтня дев'ятеро з 12 обвинувачених очільників руху Каталонії за незалежність були засуджені Верховним судом Іспанії до позбавлення волі строком від дев'яти до 13 років. Їх визнано винними в організації у жовтні 2017 року забороненого Мадридом референдуму за відокремлення Каталонії від Іспанії. Дев'ятьох каталонських лідерів звинуватили у заколоті, а чотирьох з них - у розтраті державних коштів. Водночас проти тодішнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона було видано новий міжнародний ордер на арешт.

Ці вироки спровокували масові акції протесту в Барселоні та інших містах Каталонії. Антиурядові виступи, що спочатку були мирними, переросли в сутички з поліцією, які 19 жовтня досягли свого апогею.

Проведена напередодні акція прихильників відокремлення регіону від Іспанії так само завершилася сутичками з поліцією.

Нагадаємо, уряд у Мадриді відмовився вести переговори з каталонськими сепаратистами.

Чому протестують у Каталонії і до чого це може призвести - влог Сніданку

Чому протестують у Каталонії і до чого це може призвести - влог Сніданку