У Башкирію відправили загони спецпризначення для зміни влади

Президентові Башкирії, який займає цю посаду 17 років, загрожує швидка відставка за критику Кремля. З Москви до Башкирії відправлено загони спецпризначення для мирної зміни влади.

Муртаза Рахімов. Фото з сайту bashkortostan.ru
Муртаза Рахімов
Президент Башкирії Муртаза Рахімов, термін повноважень якого закінчується в 2011 році, може бути усунений достроково.

З Москви в Башкирію були направлені загони спеціального призначення, які повинні присікти можливі заворушення в регіоні в момент зміни влади, повідомляють джерела. Нібито федеральна влада побоюється можливого опору з боку глави республіки і його команди.

Розмови про дострокове звільнення Рахімова почалися після того, як федеральні ЗМІ розповіли про зловживання президента і його сина - депутата башкирського парламенту Урала Рахімова. Рахімов-молодший відмовився від депутатського мандата. Його батько поки лише подає до суду позови на ЗМІ на захист честі та гідності.

Рахімов зустрівся в Москві з керівником адміністрації президента Сергія Наришкіна за ініціативою Кремля. Темою обговорення стало загострення відносин регіону з федеральним центром і перспективи оновлення керівництва республіки.

Як розповіло після переговорів джерело, близьке до башкирському уряду, перемовини тривали більше години. За його словами, Рахімова вдалося переконати Наришкіна в тому, щоб йому дозволили самому вибрати час для відставки, а Наришкіну Рахімова - у тому, щоб він з відходом не затягував. Обидві сторони прийшли до угоди, щоб список кандидатів на посаду нового президента складався на компромісній основі.

Ще в лютому Муртаза Рахімов користувався прихильністю Москви, а в 2006 році прем'єр Володимир Путін знову затвердив його на цій посаді. Тим часом у червні 2009 року Рахімов розкритикував Москву за зайву централізацію влади, а "Єдину Росію" - за диктат.

Тоді залагоджувати ситуацію в республіку їздив перший заступник керівника адміністрації президента Владислав Сурков. Але 26 січня Рахімов знову виступив проти ідеї голови вищої ради партії Бориса Гризлова про приєднання дотаційних регіонів до донорів.

Муртаза Рахімов є президентом республіки Башкортостан з 1993 року. Він - один з останніх "важкоатлетів" в російській політиці, які залишилися при владі ще з часів Єльцина.

Читайте також:

Президенту Башкирії передрекли швидку відставку

У Киргизії обрано нову конституцію та президента

На півдні Киргизії затримали організатора безладів - відомого політика

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: