Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Протестувальники закликають європейську владу змінити свою позицію щодо каталонської кризи.

У Брюсселі відбулися масові мітинги за незалежність Каталонії, йдеться у сюжеті ТСН.Ніч.

Лідер-утікач бунтівного іспанського регіону Карлес Пучдемон зібрав півсотні тисяч людей  у центрі бельгійської столиці. Більшість протестувальників спеціально на мітинг приїхала з Іспанії.

ВідеоКарлес Пучдемон зібрав майже 50 тисяч людей у центрі бельгійської столиці

Протестувальники закликають європейську владу змінити свою позицію щодо каталонської кризи та підтримати їхні прагнення до незалежності. А головне, натиснути на Мадрид та змусити його закрити кримінальні справи проти політиків, причетних до проведення референдуму та проголошення незалежності регіону.

Сам Пучдемон зміг уникнути ув’язнення, утікши до Брюсселя. А у Каталонії за два тижні мають відбутися дострокові парламентські вибори, за результатами яких буде сформований новий уряд регіону.

Нагадаємо, раніше депутати парламенту Каталонії проголосували за проголошення незалежності від Іспанії. Мадрид слідом за цим рішенням усунув від роботи виконавчу владу Каталонії, розпустив регіональний парламент. У той же час уряди багатьох країн висловилися за підтримку цілісності Іспанії. 

Екс-глава Каталонії Карлес Пучдемон втік до Бельгії і заявляв, що не повернеться до Іспанії, якщо йому не буде гарантовано справедливий судовий розгляд. Він і його чотири помічники розшукуються за звинуваченням у заколоті, зловживанні державними коштами, непокорі владі тощо. Сепаратисти здалися місцевій поліції, а суд відпустив їх на поруки. Пучдемона та чотирьох міністрів умовно звільнили, доки суд не ухвалить постанови про виконання європейського ордеру на арешт, який виданий Іспанією. До рішення суду політики повинні залишатися у Бельгії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції